Zor Zamanlarımızın Üstesinden Gelmek İçin Ne Yapmalıyız?

Hayatta herkesin zor döneleri olmuştur, bu dönemleri atlatabilenler var olduğu kadar atlatamayanlarda bulunmaktadır. Bu dönemlerin içerisinde olan arkadaşlara yazımızın rehber olacağını ümit ediyoruz. Dikkatle sonuna kadar okuduğunuzda kendinizden bir şeyler olduğunu fark edeceksiniz.

Hayat herkese adil davranmaz çünkü herkesin koşulları eşit değildir. Kimi insan çok para , sans ve unvanlara sahipken kimi insan bunlardan birine veya hiçbirine sahip olmaktadır. Hayatın adil davranması elimizde değildir yaşadığımız ortam sahip olduğumuz koşullar yaşam kalitemizi belirler. Yaşam kalitemizde kimi zaman ruhsal durumumuzda belirleyici faktör olabilmektedir.

Herkesin iyi yada kötü yaşadığı hayatta bazen zor durumlarda karşımıza çıkmakta ve bizi yıpratabilmektedir bu gibi durumları atlatabilmeniz için size tavsiyelerimizi maddelendirelim.

1-Olumsuz olarak yaşadığınız olayın iyi yönlerine bakın

2-Çok çaresiz kaldığınızı hissediyorsanız size yardımcı olabilecek bir arkadaşınızdan akıl isteyin.

3-Hiç kimse hayatta 4-4 lük değildir bunu kabullenin ve buna göre hareket edin

4-Yaşadığınız olay size çok umutsuz görünüyorsa ve çok yıkıcı geliyorsa bu olayın arkasındaki nedenleri ve hatalarınızı gözden geçirin.

5-Olayın büyüklüğü ne olursa olsun zihninizi başka aktivitelere yönelterek sakinleşin ve sakin olarak çözüm yolları arayın

6-Bu olumsuzluk ve zor durum tüm hayatınızı etkileyecekse hayatınızın yeniden şekillenmesi için gerekli tedbirleri alın

7-Olumsuzluklarla dolduğunuzu düşündüğünüz hayatınızın akışını değiştirmek için köklü kararlar alın ve bu kararları kati olarak uygulayın.

8-Herşeye rağmen rahatlayamıyorsanız bir uzmandan yardım alın.

9-Çözüm yolarlını düşünürken yeni sorunlara yol açmamak için yaptıklarınızı tekrar tekrar gözden geçirin

10-Kendinizle hesaplaşın ve kendinize Neden ben bunarlı yaşıyorum ? sorusunu sorun.

Yukarıda maddelendirdiğimiz yöntemler sizin zor zamanlarınızda ve sor durumlarınızda ışık olacağını umuyoruz. Unutmayın kimse mükemmel değildir. Herkesin hata yapma lüksü vardır. En iyi programlanmış makineler veya robotlar bile bazen hata yapar. Eğer hatasız ve mükemmel olsaydı her şey belki de çok sıkıcı olacaktı dünya birde böyle düşünün.

İyi Sohbetler…

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:TAŞ BASIYORUM GEÇİYOR

Sonraki Yazı:SORU : BİR BELA TÜRÜ ? Cevap : TERÖR

YORUMLAR

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    kaliteli bir site

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir