Yazılımcılara Özel Akıllı Telefon
Mozilla , html5 tabanlı mobil işletim sistemini yaklaşık olarak birkaç aydan beri tanıtmaktaydı. Yazılım geliştirici kişi ve kurumlar ise bu işletim sistemine uygulama ve diğer programları entegre edebilmek için bu işletim sistemini yüklemeleri gerekmekteydi. Mozilla da buna Firefox os yüklenmiş olan iki adet yeni aklı telefon üreterek yazılım geliştiricilerine cevap verdi.Geeksphone ve Telefonica tarafından geliştirilip üretilen cihazlar Keon ve Peak , nihai müşterilerin eline hiçbir zaman geçmeyecektir. Firefox Os satışa sunulduğunda müşteriler böyle bir telefon kullanmayacak.
Keon ve Peak ismi verilen bu cihazlar sadece uygulama geliştiriciler için üretilmiş olan iki adet cihazdır. Cihazda özellikle yazılımcıların ihtiyaçlarına cevap verebileceği her türlü donanım bulunmaktadır. Ayrıca yazılımcıların uygulamalarını test edebileceklerini bir hizmet de bulunmaktadır. Keon ‘da 1 ghz’lık hız teknolojisi ve snapdragon s1 işlemcisi ile, 4 gigabayt rom ‘u ile , 512 megabayt rami ile yazılımcıların bütün ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Yazılımcılar için üretilmiş olan diğer telefon olan Peak, teknik ve donanımsal özellikler olarak keon’dan daha güçlü bir akıllı telefondur. Peak’ın özellikleri incelendiğinde çift çekirdek ve 1.2 ghz snapdragon s4 işlemciye sahiptir. 4,3 in. Qhd ıps panele sahip bir ekranı bulunmaktadır. Cihaz üzerinde arkada 8 mega piksel kamerası ve 2 mega piksel ön kamerası bulunmaktadır. 4 gigabayt rom ve 512 megabayt ram sistemine sahiptir. Özellikleri anlatılan bu iki cihaz Mozilla’nın yazılım geliştiriciler için sunduğu firefox os ‘a uygulama geliştirebilmelerini kolaylaştırmak amacıyla üretilmiştir. Ayrıca Mozilla’nın ilerleyen günlerde yazılımcılara hitaben başka projeler ile karşımıza çıkması da beklenmektedir.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Twitter’a Vergi Geliyor

Sonraki Yazı:YABANCI DİL EĞİTİMİ

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    No complaints on this end, sipmly a good piece.

  2. Yazar

    evet kardeşim haklısın uyarın ie7in teşekkfcr ederim maselef ciddi bir karışıklık olmuş ben de farketmedim videoda bile bfcyfck karakterlerle iPad 3g micro-SIM EJECTOR tool yazıyor, ben nereden aklımda kalmışsa SD kart olarak yazmışım. Bir bilişimcinin yapmaması gereken bir hata Anlayışın ve dfczeltmen ie7in e7ok teşekkfcr ederim.

  3. Yazar

    iOS ve Androidde benzer yazılım geliştirme uygulamaları vardı ancak böyle özel bir telefon geliştirilmemişti daha önce. Yazılım geliştiricileri bayağı rahatlatacak bir gelişme ancak fiyatı ve Türkiyeye gelip gelmeyeceği de merak konusu.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir