YAZA FORMDA GİRMEK
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte özellikle de kadınları zayıflama ve formda kalma konusunda büyük bir telaş sarmıştır. Yaza formda girebilmek ve de yazın incecik giysilerin altında son derece narin ve de zarif görünebilmek için kendilerine bir diyet listesi hazırlamaya başlarlar. Ancak yaza formda girmek için diyet yapmak yeterli olmayan yanlış bir uygulamadır. Çünkü bu uygulama spor ile desteklenmediği müddetçe verilen kiloların fazlasıyla geri alınmış olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle de uygun diyetle birlikte düzenli olarak spor yapılması gerekmektedir.
Diyet yaparken yapılan yanlış uygulamalardan biri de kişinin kendi kafasına göre bir diyet planı hazırlıyor oluşudur. Böylece kişi gereğinden çok daha az yiyerek hastalanabilir ya da açlığın bir getirisi olarak mutsuz olarak diyetten çabucak vaz geçip yemeğe devam edebilmektedir. Bütün bu nedenlerden dolayı size uygun olan diyeti bir diyetisyen yardımıyla birlikte oluşturulmasında fayda vardır. Her insanın vücut metabolizması ya da çalışma sistemi ya da her insanın sevdiği yiyecekler ya da vazgeçmek istemeyeceği şeyler aynı değildir. Bu nedenle bir diyetisyen eşliğinde kendinize göre bir diyet listesi hazırlanmasında fayda vardır. Bu sayede hem yaptığınız liste sizi yıldırıcı olmayacak böylece diyetinizi bozmadan düzenli bir biçimde gerçekleştirme imkanı bulacaksınız.
Uygulanan diyet listenin sporla desteklenmesinde fayda bulunmaktadır. Bunun için ilk olarak eğer kişinin sevdiği bir spor dalı var ise bu alanda spor yapması önerilmektedir. Ayrıca kişinin günde yirmi dakika koşması ya da yürümesi de kişinin sağlıklı ve de hızlı kilo vermesini sağlayacaktır.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:OBEZİTE

Sonraki Yazı:Yakıt Tasarrufu İçin Öneriler

YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Çok güzel okuyoruz ama uygulamaya gelince olmuyor 🙁

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir