Yalnızlıklarımız
Merhabalar değerli okurlarımız.Şu söz kanıtlanmış bir geçektir yalnızlık Allaha mahsustur, insan oğlu hayatının her evresinde çevresinde bir toplulukla büyür ve hayat yolunda ilerlerken kimi insanlar ona rehber kimi insanlar ise yol şaşırtıcı görevini üstlenir.
İnsanoğlu elbette yalnız yaşayamaz ama yalnızlığı becerebilenlerde yok değildir çevresinde kimseye ihtiyaç duymadan kendi hallerinde yaşamını sürdürebilmekteler.
Yalnızlık duygusu her insanın yaşamında farklı yorumladığı bir duygudur. Mesela bir insan toplum içinde dışlandığında yalnız kalabilir, ilişkilerini en aza indirerek yalnız kalabilir, kimsesinin onu anlayamadığı düşüncesiyle kendini kimsesiz ve yalnız hissedebilir. Yalnızlık duygusu bencil bir duygudur insanı kapladığı anda kendisiyle baş başa bırakır genç, yaşlı, güzel, çirkin seçtiği görülmez, zaman sınırı da yoktur bazen 1 saat bazen bir ömür boyu sürer. Üstüne şarkılar şiirler bile yazılır, aşk kadar etkili, üzüntü kadar kaplayıcıdır.
Bu duygunun ana temelinde sevme korkusu, terk edilme korkusu bulunur. Hayatının diğer dönemlerinde bunu sıkça yaşamış insanlar bu duygunun daha çabuk esiri olur ve duyguya daha çabuk mağlup olurlar.
Bu duyguyu sahipseniz ve yalnızlıkla yaşıyorsanız bunu azaltmakta çoğaltmakta sizin elinizdedir.Yalnızlık duygusunun azaltmak için iç benliğinizde tavsiyemiz
1-Acılarınızın korkularınızın bilincinde olup onarlı sorumluluğunu üstlenmelisiniz iç benliğinizde
2-Kendinizin bilincinde olmalısınız kendi isteklerinizi öncelikli hale getirip başkalarına kendimizi sevdirmek adına onların istediği gibi davranmaktan vazgeçmeliyiz.
3-Kaybetme korkunuz için önce küçük riskler alarak hayata devam edebilirisiniz. Birini kaybetmekten çok koktuğunuz için büyük riskler alırsanız ve işler ters giderse acı verici bu tepkinin sorumluluğunu almakta zorlanabilirsiniz.
Derinden bir bağla bağlandığımız ve farklı olduğunu düşündüğümüz kişilerden ayrılmak bile değişim yaratır bu değişimi kabullenmek gerekir, geçmişi unutmak yada ona perde çekmeye çalışmak, hatıralara dönmek yalnızlık duygusunu tetikler. Önemli olan başınıza ne geldiği değildir başınıza gelene verdiğiniz tepkidir.
Zaman hayat deneyimlerimizin, niteliklerini de değiştirir. Geçmişte yaşanmış bir hikayeye bağlı kalmak ve bunun sonucunda kendimizi yalnızlığa mahkum etmek anlamsızdır. Olduğu gibi kabullenerek yaşadıklarımızı bunun sonuçlarına katlanmak daha doğru ve ruhsal sağlık açısından daha yararlıdır.
Yaşam sevincini tüketen 4 duygudan biridir birde yalnızlık kişiyi yaşamın anlamsız olduğunu da düşündürür ve varlığın anlamsız olduğuna inandırır. Bu his amansız şekilde sarıyor ve sizi esir alıyorsa bu konuda bir uzman tarafından yardım almanızda faydalı olacaktır. Sizlere sağlıklı ve mutlu günler dileriz.Esenkalın.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:GalataSaray

Sonraki Yazı:Yağmur Ağladı ben ağladım

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    bu aralar benimde birileriyle konuşmam gerekiyor. içimi dökmem lazım

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir