Work and Travel Hakkında Bilgiler

Work and Travel öğrenci değişim programıdır. Bu proje ile öğrenciler hem belirli bir işte çalışır hem de yeni medeniyetler görür, adeta gezi yaparlar. Özellikle yurt dışına açılma hevesinde olan üniversite öğrencileri için eşsiz bir fırsattır. Önceleri Amerika’nın bir devlet politikası olarak ortaya çıkan Work and Travel daha sonraları büyük bir iş gücü sağlamıştır. Günümüzde bir çok öğrenci bu programa katılmak istemektedir. Dünya genelinde de bu programdan yararlanmak isteyenler binlerce genç vardır.

Tabi ki bu programa katılmanın bazı şartları var. Öncelikle lisans okumanız gerekmektedir. Yani üniversitenin 4 yıllık bölümlerinden birinde ve mezun olduğunuzda lisans diplomasına sahip olacağınız bir bölüm. Ayrıca notlarınıza da önem veriliyor. Genel not ortalamanız 2.50 ve üstü olmalıdır. Sistemin işleyişinin temelinde şirketler yatıyor. Şirketlere bir miktar para ödüyorsunuz ve karşılığında başta İngilizcenizi geliştirme şansı olmak üzere fırsatlar yakalıyorsunuz. Öğrenci için pahalı bulunsa da eşsiz bir program.

Öğrenci pek çok iş imkanı bulabilir bu programda. Ancak hem iş hem de dil öğrenme amacıyla yapıldığından genelde part time işler kabul edilir. Tabi ki daha çok yemek, kumarhane, sinema gibi yerlerde iş imkanı bulunabilir.

Öğrenciler bir süre ailelerinden, tanıdıkları arkadaşlarından uzak kalacağı için yeni maceralar edinmektedir bu programda. Tabi doğal olarak İngilizce konuşacaklar ve böylece yabancı dillerini geliştirmiş olacaklar.

Kısacası bir üniversite öğrencisi için farklı bir maceradır Work and Travel. İstenen şartlara sahipseniz değerlendirmenizi öneririm.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:11.Yıla Özel iTunes 11

Sonraki Yazı:İSRAİLİN TOPRAK VE TARIM POLİTİKALARI

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir