Windows 8 Değişimi

Merakla beklenen Windows 8 işletim sistemi kullanıcıların beğenisine sunuldu ve rekor lisans satışı gerçekleşti. Windows 8 ile neler değişti? Bize sağladığı kolaylıklar neler? Kısaca bahsedelim bu makalemizde.
Öncelikle Windows 8 ile Başlat menüsüne veda edilmiş. Daha şık bir tasarım için yola çıkan yapımcılar bunun yerine görselliği ön plana çıkaran çalışmalar yapmışlar. Artık bilgisayar ile alakalı her türlü bilgiye Win + X kısa yolu ile ulaşabiliyoruz. Eğer bu kısa yolları değiştirmek yada zenginleştirmek isterseniz WinPlus X programı ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Ayrıca ekran görüntüsü almak daha kolay. Win + Prt Scr tuşları ile görüntüyü kaydedebilir daha sonra Kullanıcılar/Kullanıcı Adı/Resimlerim/Ekran Görüntüleri dizininden erişebilirsiniz. Bu pek çok alanda işinize yaratacaktır.

Eğer alışılmış Başlat menüsü olmadan yapamam derseniz bunun paralı olarak birebirini yada ücretsiz bir değişik halini Windows 8’e entegre edebilirsiniz.

Eğer işlem yaparken masaüstüne dönmeyi istiyorsanız masaüstü kutucuğunu en başa taşımanız ve enter tuşuna basmanız gerekir. Böylelikle tek tuşla masaüstüne geri dönebilirsiniz. Yine o kutucuklardan dilediğinizi istediğiniz şekilde sabitleyebilir, yerini değiştirebilirsiniz. Bu sizin kullanım şeklinize kalmış.

Windows 8’de en büyük yeniliklerden biri de güvenlik açısından gerçekleştirilmiş. Kullanıcılar oturum açarken eskisi gibi klasik parola girebilecekken artık ek olarak resimli parola seçeneğini de aktif edebilecekler. Bu ne demek? Kullanıcı resimde belirlediği noktaları parolası olarak kabul ediyor ve oturum açarken bu noktalar soruluyor.

Son olarak Windows 7’de kullandığımız araçlar artık yok ancak dilerseniz bunu geri getirebilirsiniz.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Bir Sohbetle Başlar Her şey

Sonraki Yazı:Sakarya Fırat 125 Son Bölüm İzle

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Windows 7’den 8’e keskin bir geçiş yaptım. Son derece güzel bir işletim sistemi. Yazı da gayet bilgilendirici. Elinize sağlık

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir