Vefa nedir?

Merhabalar değerli okularımız günümüzde insanın insana sevgisi saygısı, yada vefa sı ne kadar sizce ? Eski insanlarda mı kalmış bu vefa örnekleri. Gelişen teknoloji ile birlikte bizler a sosyalliğe itildiğimiz hayatımızda her şeyimi unutuk. Vefa yalnızca bir semt adı oalarakmı kaldı yaşadığımız bu yüzyılda. Vefa nedir hatırlayanımız kaldı mı? Kaldıysa da cok nadir olduğunu düşünüyorum. Vefa nedir bilir misiniz? Vefa arkanda bıraktığını giderken unutmamak, Vefa sözünde durma sevgi ve bağlılıkta kararlılıkla sorumluluklarını yerine getirme anlamına gelmektedir.

Kalbinde samimiyet taşıyan insanlar vefalıdır, sadıktır.  Yapılan bir iyiliği, yardımı, hizmeti unutmayan insanlar vefa duygusuna sahip olan kişilerdir. İnsanlar annesine babasına komşusuna arkadaşına hayat yolunda destek olan herkese vefa duyabilir. Onları hatırlayıp hatırını sormakta da vefa duygusunun bir parçasıdır.

Öyle bir duygudur ki vefa sayfalarca yazı yazsak hakkında eksik kalır emeği, sevgiyi, iyiliği görmezden gelmek vefayı kaldıramaz. İnsan geçip insanlar yalnız kalınca kendiyle baş başa kaldığında dost sesine ihtiyaç duyduğunda dost sesini telefonda ya da msn de duymaktır vefa.

Kalbin sevgiyle küçük dokunuşudur vefa nişanda düğünde, ölümde yasta, hastalıkta iyi günde kötü günde ağlarken gülerken gözlerde duyulan minnet ışığıdır vefa.

Sevginin bir ifade şekli de diyebiliriz vefa, o insanın yaptıklarına karşı gösterdikleri sevgi gösterisidir özünde belki de.

Vefa Sevgi ,saygı,ve vefayla kalın değerli dostlar…Esen kalın.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Sizce Paramı Aşk Mı Önemli

Sonraki Yazı:En Mutlu İnsan Kimdir?

YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Bir baba on tane evlada bakar da , on evlat bir babaya bakamaz ya işte bu vafesızlığın ta kendisidir…

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir