Twitter’da Doğal Yollardan Takipçi Kazanmak

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya sitesi Twitter’da herkesin ortak bir isteği var : Takipçi sayısının artması. Peki ama bunu başarmanın yolları nelerdir? Sadece para ile mi takipçi satın alınır? Cevap tabi ki hayır. Twitter’ı etkili biçimde kullanan herkes yüksek takipçi sayısına ulaşabilir.Bunun için önce kendimize iyi bir kullanıcı adı seçmeliyiz. Bu herkesin aklında kalabilecek ve dikkat çekici bir şey olmalıdır. Daha sonra takip edeceğimiz kişilere göz atacağız. Televizyon dünyasından, futbolculardan, basketbolculardan, yazarlardan birçok kişiyi takip etmenin yanı sıra bir de size geri dönüş yapacak hesapları takip altına almayı unutmayın.

Sonra tweet atmaya başlayın. Bu tweetleri içinizden geldiği gibi atabilirsiniz. Ancak kimse sizi ‘’acaba bugün ne yapmıştır? Okulu nasıl geçmiştir?’’ diye takibe almaz. Bu yüzden günlük olaylara karşı da sıra dışı tweetler atın. TT Listesini etkili bir biçimde kullanın ve orada # etiketiyle paylaşılmış başlıklara tweet atın. Futbol şu sıralar en çok dikkat çeken konudur. Malum ülkemizde fanatizm almış başını gidiyor. Fanatik biri değilseniz bile günde 4-5 tane futbol içerikli tweet atın. Mümkünse takımınızı öven ve rakipler hakkında espri içeren.

Son olarak ünlü isimlerden faydalanın. Twitter’da pek çok ünlü ego tatmini için bulunuyor. Birol Güven’e dizileri ile alakalı, Ceyhun Yılmaz’a ise TT paylaşımları ile ilgili tweetler atın. Sizi RT ettikçe binlerce takipçisi arasından size de bir şeyler düşecektir. Sanatçılarla da iletişime geçmeye çalışın.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Ailenizle Zaman Geçirin Kendinizi İyi Hissedin

Sonraki Yazı:İş Görüşmesinde Bunlara Dikkat Ederseniz Kazanırsınız

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir