Türkiye’nin 4. Yüz nakli
Türkiye’ de son yıllarda tıpta büyük gelişmeler kaydedildi . Son 1 yıl içinde organ ve kol nakli alanında başarılara imza atan Türkiye de 4. Yüz naklide yapıldı.
Uşakta beyin ölümü olan 1 hasta 6 saatlik operasyonla alınan yüzü Sağlık Bakanlığına ait uçak ambulansla Antalya ya gönderildi. Akdeniz Ünv de yapılan operasyonla T.Ç’ye nakledildi.
Ameliyata 7 doktor katıldı T.ç 3,5 yaşında tandıra düştüğü için yüzünde ileri derecede hasar oluşmuş ve yüz nakliyle bunun düzeltilmesi için gönüllü olmuştu. Uşakta intihar eden gencin yüzü alındıktan sonra kendisine silikondan yüz yapılarak ailesine teslim edildi ve toprağa verildi. Bu yüz nakli Türkiye’de 4. Ameliyat olarak kayıtlara geçti.
Bu operasyonlarda gelişmeler kaydedildikçe diğer hastalara umut olacak. Böylelilikle çeşitli nedenlerle yüzde problem yaşayan hastalar organlarını bağışladıkça umut olacaktır.
Doktorlar ameliyattan sonra basın mensuplarına demeç verdiler, verdikler demeçte gencin yüzünün kulağının , göz kapaklarının ve saçlı derisinin nakil edildiğini belirttiler.
Ameliyat 9 saat sürdü ve doktorlar başarılı bir ameliyat olduğunu da vurguladılar.
Yüzü alınan gencin diğer organları da bağışlandı ve çeşitli hastalara mut olacağı belirtildi.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Bahar Yorgunluğu

Sonraki Yazı:Belki De Aşk..

YORUMLAR

Bu yazıya 6 yorum yapılmış.

 1. Yazar

  Türkiye olarak tıp konusunda gelişiyoruz umarım devamı gelir bunların.

 2. Yazar

  Umarım ileride türkiye teknolojisi’ de günümüzdeki ülkeler kadar gelişir ve birçok hastalıkların tedavisi buradada gerçeleşebilir.

 3. Yazar

  Bizlerin . Göremeyecegi daha çok teknolojiler vardır. Buna eminim

 4. Yazar

  5nci yüz naklide Polat Alemdara yapılacak hocam bilginiz olsun :=)

 5. Yazar

  Tıp aştı kendini 🙂

 6. Yazar

  gerçekten müthiş bir haber.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir