Türkiye’de Türk Sorunu mu Yoksa Kürt Sorunu mu Var!?

Bitmek bilmeyen bir sonuca ulaşamayan sorunumuz. Türk olmak ve Kürt olmak. Hangisi daha önemli çözümleyemedim, insan olmak bu kadar mı anlamsız? Bu kadar mı ucuz..

Aşamadığımız, karşısında duramadığımız onlarca hatta binlerce sorun varken nedendir insanı insana kırdırmak?

Malumdur, çamurdan kurturmak için çamura eli değer insanın, öyle ya da böyle sıçratır etrafına. Böylece sıçradı bu leke de üstümüze. Fikri sorulmadan, seçme hakkı verilmeden kürt bir ailenin evladı olan çocuk neden dışlanır, neden hor görülür, neden ezilir? Hadi eziliyor diyelim, her kürt neden PKK’lı oluyor? Ben çok kürt tanıyorum bu ülkeyi en Türk’m diyenden daha çok seven, daha çok koruyan, kollayan, canını veren. Ve çok da Türk tanıyorum, boynunda ay yıldız ile Vatanı satan!

Bu vatanı, bu toprağı seven herkes Türk’tür, ben hepsi ile kardeşim!

Halâ daha bir grup insan “Kürdistan” bir devlettir diyorsa; sebebi, barışcıl bir harekat görmemeleridir. Bu topraklar içerisinde yaşayıp, halâ daha Türkçe bilmeyen insanlar yaşıyor, kimin ayıbıdır ki? Konuşamayanın mı yoksa öğretmeyenin mi?

Hiçbirimiz sakat bir insana gidip “Neden ayağın yok!?” diye hesap soramayız ve yine herhangi birimiz, öğretilmediği için, dışlandığı için Türkçe öğrenemediğinden kürtçe konuşan o insanlara hesap soramaz! Bizim kürt sorunu diye bir sorunumuz yok!! Gerek yok Kürt Açılımı’na, gerek yok kürt sorun çözümüne, herkese bir nebze insanlık empoze edebilecek bir açılım  şart..!

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:SESLİ CHAT SİTELERİNDE ÜST YÖNETİM PANELLERİ NASILDIR

Sonraki Yazı:ŞEHİRDEN İNDİM KÖYE

YORUMLAR

Bu yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Bence sorun terör sorunu ve acilen çözülmesi lazım.Umarım da çözülür.

  2. Yazar

    beyinsiz tek hücreli canlılar işte insan kendi iradesini kullanarak birşeyler yapar bunlar başkalarının kendi iradelerini kullanmalarına izin veriyorlar

  3. Yazar

    Aklı olan insan biraz düşünür. Bu ülke kendi vatandaşından ayırıyor mu sizi. Beyincikleriyle oynayan devletlerin kölesi olmaktan başka bişey yapamıyorlar zavallı insanlar.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir