Toplu Taşıma Araçlarında Karşılaşılan Zorluklar

Haber kanallarında, gazetelerde sürekli toplu taşımanın öneminden bahseden insanlar görürsünüz. İnsanları toplu taşımaya özendiren yöneticiler, belediye başkanları hatta bakanlar. Toplu taşıma araçlarını kullanmak biz vatandaşlar için pek zor bir eylem olmayacaktır. Ancak karşılaşılan bazı olumsuzluklar bu yolu tercih etmemizi engelliyor.

Öncelikle engelli bir vatandaş olduğumuzu varsayalım. İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde yada bırakın büyük şehirleri ortalama bir şehirde toplu taşıma kullanmak adeta işkence. Zaten hayatın büyük bir bölümünde görmezden gelinen engelli vatandaşlarımızı toplu taşıma konusunda da ikinci plana atmış, ulaşım yapmalarına engel olmak için her şeyi denemişiz adeta.

Sonra bu araçlarda görevli personellerden bahsetmek gerekir. Belli bir maaş karşılığında bu işi yapan ve ulaşım için de kendilerine ücret ödenen bu personeller (şoför, muavin yada başka bir görevli ) genelde hep asık suratlı olur. Yaptığınız bir hatada sizi uyarmak yerine sert bir üslupla laf söylerler. İşte bu muameleye maruz kalmak istemeyen bir insan imkanı varsa toplu taşıma araçlarını tercih etmeyecektir.

Ve tabi itiş kakış yolculuk yapmamıza neden olanlar. Özellikle yaz aylarında o inanılmaz sıcak altında terleyen onlarca kişi ile iç içe yolculuk etmek isteyeceğimiz en son şeylerden biridir herhalde. Zaten sıkışık olan otobüs yada benzeri araçlar bir de şoförlerin zorlamasıyla iyice sıkıştırılınca çekilmez bir hal alıyor.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Üniversiteye Yeni Başlayanlara Ufak Tavsiyeler

Sonraki Yazı:BİR DOLANDIRICILIK ÖYKÜSÜ

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir