Telefonla idrar testi

Bu kadar olurmu demeyin. Teknolojinin en yakın takipçileri olarak bizler bile şaşkınlık içinde bu yazıyı okuduk. Los Angeles  teknoloji , eğitim ve tasarım konferansında yapımcı firma tarafından tanıtılan uchek isimli akıllı telefon programı telefon kamerası ve bir ölçüm çubuğu yardımı ile idrarda buluanan  glikoz, proteinler ve nitrat gibi 10 farklı unsuru test edebiliyor. Şirketin yaptığı açıklamalarda bu uygulamanın diyabet , idrar yolları enfeksiyonu, kanser , karaciğer hastalıkları gibi birbirinden farklı 25 hastalığın teşhisinde kullanılabildiğine işaret etti. Uygulamanın geliştiricisi olan  Myshkin Ingawale isimli yazılım mühendisi kullanıcıların uygulamayı kullanabilmesi için  önce idrar örneklerini almaları ve standart bir ölçüm çubuğu kullanmaları gerekiyor diye konuştu. Yaplan bu işlemlerden sonra uchek isimli uygulama ölçüm çubuğunun üzerindeki renklerden uygulama kullanıcısının herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığını kullanıcılara belirtiyor. Apple , uygulamanın yanı sıra mat ile 5 ölçüm çubuğu içeren paketleri 20 dolar karşılığında Mart sonundan itibaren satışa sunacak. Uygulama tasarımcısı olan firma uygulamanın tutması durumunda tıbbi testler alanında çığr açmasını bekliyor. Şu an için sadece iphone ‘de kullanılabilen uygulama tutulması durumunda gelecekte tüm işletim sistemlerinde bile kullanılabilecek. Mobil cihaz endüstrisini temsil eden GSMA mobil sağlık servislerinin gelecek 5 yıl içinde sadece Afrika ’da 1 milyon insanın yaşamını kurtarabileceğini söyledi. Tabi kurtarılmayı bekleyen bu yaşamların bu uygulamayı deyilde bu cihazı alabilecek paraları var ise. Cihaz olmadan uygulama satan ve hayat kurtaracaklarını sanan bir takım akıllılar bunlar uygulama geliştirebilecek kadar.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:4 Bin Yıl Önce Beyin Ameliyatı

Sonraki Yazı:8 Bin Dolara gözlük!

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 7 yorum yapılmış.

 1. Yazar

  Artık teknolojik yeniliklere şaşırmıyorum, yakında doktora gitmeye gerek kalmayacak sizi telefonlar tedavi edecek dense inanırım yani.

 2. Yazar

  Ben inanmıyorum böyle birşeyin olabileceğine açıkcası

 3. Yazar

  sonra sıvı temasından bozuldu diyolar 🙂

 4. Yazar

  Bayanlar için hamilelik testide çıkacak mı musa abi ? :=)

 5. Yazar

  Süper bir şey ya ! 😀

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir