Sürekli gelişen teknoloji ve bunun getirilerinin bünyelerimizde yarattığı etkiyi hepimiz fark edebiliyoruz. Peki, teknoloji iletişimi azaltıyor mu yoksa daha da artmasını mı sağlıyor? Bu konuya açıklık getirmek istersek şunları söyleyebiliriz.
Teknoloji esasında kıtalar arası mesafelerde bile mesela uzaktaki bir akraba ile iletişimini kolaylaştırıyor. Cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve bunun gibi birçok teknolojik araç sayesinde mesafeleri kısaltabiliyor ve rahatça sevdiklerimizle konuşma ortamı yaratabiliyoruz. Eski zamanlarda bu gibi nimetlerden faydalanamıyorduk ve ancak önemli günlerde sevdiğimiz dostlarımızın, arkadaşlarımızın, akrabalarımızın, ziyaretine gidebiliyorduk. Fakat şimdi çok uzak yerdeki şehir dışını aşıp artık uluslar arası görüşmeler yapabiliyoruz. Bu tür teknolojik koşullar bizlerde mevcut olduğu için kendimizi şanslı görmemiz doğru bir tanım olacaktır.
Bazılarına göre ise teknoloji iletişimi azaltıyor. Eski zamanlarda cep telefonu yoktu ve biriyle konuşmak istendiği zaman ev telefonlarıyla sınırlı tabi ki görüntülü olmayan görüşmeler yapılırdı. Akraba ziyaretlerine ve eş dost gezmesine gidilir ve orada görüşülürdü. Bu da yüz yüze canlı olarak birbirlerini hep hissederek görüşmek anlamına geliyordu. Bazı insanlar teknolojik araçların bunu körelttiğini savunuyorlar ve bu yüzden teknolojinin bu kadar hayatımıza girmesine karşı çıkıyorlar.
Her insanın bakış açısı farklı kimi teknolojiyi destekliyor kimi desteklemiyor. Bu da insanların kendi düşünce yapılarına kalmış bir şey ama çağımızın gereklerine göre teknolojik araçların sağladığı yararlardan da mahrum kalmamak gerekiyor. Çünkü bizleri bir adım öteye taşımak için teknoloji bize rehberlik edebiliyor.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:BİLİM VE BİLİM ÇAĞI

Sonraki Yazı:İPHONE 6 ‘DA HANGİ YENİLİKLER GELECEK ?

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Teknoloji iletişimi arttırır fakat iletişimin kalitesini düşürür. Önceden daha az görüşen insanlar bir araya geldiklerinde kaliteli sohbetler yapabiliyorken günümüzde bu mümkün olmamakta.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir