Teknoloji dünyası eğlencelidir ve çok çabuk değişim gösterir. Bugün, pazarda kelimenin tam anlamıyla binlerce ürün mevcuttur. Basit ifadeyle içlerinden seçebileceğimiz inanılmaz sayıda çok ürün tarafından kuşatılmış vaziyetteyiz. Ve bunlar da öyle çok pahalı şeyler değildir. Cep telefonu, taşınabilir yazıcı, dijital kamera gibi küçük aletler olabilir.

 

Tabi ki, eğer bütçeniz müsaitse, küçük gibi duran bir alet size küçük bir servete mal olabilir. Bir satın alma kararı verirken, fiyat ve kendi ihtiyaç, istekleriniz arasında bir denge kurmaya çalışmalısınız. Bu dengeyi sağlamanın bir yolu, daha iyi bir karar vermenize yardımcı olacak teknoloji haberlerini takip etmenizdir.

 

Teknoloji haberleri size nasıl yardımcı olabilir’

 

Herhangi bir teknoloji haberleri web sitesine kısa bir ziyarette bulunun. İnternette gereğinden fazla teknoloji sitesi mevcuttur. Bunlardan bazıları sağlam temelli sitelerdir (CNET gibi), ve diğerleri de küçük yayıncılar tarafından işletilir. İkisinin de kendi iyilikleri vardır.

 

Büyük bir yayıncı genellikle her tür ürün üzerine dünya kadar teknolojiyle alakalı haber yayınlar. Problem şu ki, ele alınan şeylerin genişliğinden dolayı, odak genellikle dağınıktır. Farklı tür içerikler bulursunuz ‘ eleştiriler, yeni ürünler, özellikler, vb. bu içeriklerden bazıları ücretli teknoloji yazarları tarafından kaleme alınır, böylece ticari bir unsur işin içine girer. Belki bazı yazarlar ürünler hakkında daha olumlu şeyler yazma eğilimine itilirler’ Kim bilir’

 

Küçük yayıncılar daha odaklı olmaya meyilli olup genellikle kendi denedikleri ürünler hakkında yazarlar. Küçük olduklarından dolayı gün ışığındaki bütün ürünleri inceleyemeyebilirler. O yüzden bunları benimsemek akıllıca olur. Çoğu zaman daha derine inmiş makaleler bulabilirsiniz. Sahipleri de, haklarında yazdıkları ürünler hakkında daha tutkulu olurlar.

 

Bir teknoloji aygıtı satın alırken, daha yeni teknoloji için daha çok para ödemeniz olasıdır. Burada hatırlanması gereken şey şu ki, yeni çıkan her şey, ağır bir etikete sahiptir. Teknolojisinin daha iyi olması gerekmez (yeni çıktığı için sorunlu bile olabilir), ama yine de önemli bir oranda fazla para verirsiniz.

 

Eğer paranızı korumak istiyorsanız, sadece sabredin. Yeniliklerden haberdar olmak amacıyla teknoloji haberlerini sürekli takip edin. Mesela, teknoloji nasıl gelişiyor’ Başkaları çok yeni ürünler için nasıl yorumlarda bulunuyor’ Eğer bir ürün hakkında harika eleştirilerden başka bir şey bulamıyorsanız, bu iyiye işarettir.

 

Kendi arzularınızı da birazcık bastırmalısınız, böylece kendinizi henüz çıkmış kamera, televizyon veya cep telefonu için sıra beklerken bulmazsınız. Sadece biraz bekleyin. Kitleler yeni teknolojiye uyum sağlamaya başladıkça fiyatlar aşağıya doğru inecektir. Bu yoldan, daha kararlı çalışan bir cihazı çok daha düşük bir fiyata satın alabilirsiniz.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:UTC Saati İçin En İyi Kaynak Hangisi ?

Sonraki Yazı:Şarj Edilebilir Pillerin Arkasındaki Bilim !

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir