İnsanların işlerini kolaylaştırmak , bilgi ya da veri aktarımı sağlamak ve de insanlık yararına üretilmiş ya da icat edilmiş olan alet , makine ya da veri ağı sistemine genel kapsamda teknoloji adı verilmiştir . Teknoloji kelimesi dilimize Yunancadan geçmiş olup tekno ve logos kelimelerinden oluşmaktadır . Teknoloji hayatımızın her alanında yer alan ve de günümüzde olmazsa olmaz diyebileceğimiz bir aygıt olmaktadır . Hayatımızın her alanında var olan teknolojiyi evlerimizde bile görmek mümkündür . Öyle ki son çıkan çamaşır makineleri on beş dakikada çamaşır yıkama özelliğine sahip olup bu dev teknoloji sayesinde hanımların zamandan tasarruf etmesi de sağlanır . Ayrıca bu makinalar çamaşırı beyaz ve de renkli karışık olarak da yıkama özelliğine sahip olup çamaşır az olduğu zamanlarda iki tur yıkama zorluğundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır . Ayrıca bu teknoloji ürünü olan makinelerde kurutma makinesinin özelliği de bir araya gelerek hem iki ayrı makinenin yer kaplama sorunu çözülmüş hem de daha sağlıklı bir kurutma sistemi geliştirilmiştir . Bu teknoloji harikası olan makinelerde bulunan çocuk kilidi de çocuğunuzun evde güven içinde dolaşmasına yardımcı olacak ve çocuğunuz oyun oynarken aklınız çocuğunuzda kalmayacaktır . Teknolojinin hızla gelişiyor olması bu gibi birçok kolaylığı önümüze sermektedir . Sadece ev alanında sınırlı kalmayıp hayatın her alanında yer almaktadır .

Günümüz itibari ile teknolojinin bu denli gelişmesi ile birlikte bir çok alanda kolaylık sağlanmıştır. Bu kolaylıklar sayesinde maliyetler düşmüş ve seri üretimlere geçilmiştir. Bu anlamda sanayiye büyük bir katkısı bulunmaktadır.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:SINAVLARA HAZIRLANIRKEN BESLENMEYE DİKKAT EDİN

Sonraki Yazı:2014 Fifa Dünya Kupası Sahibini Buldu

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir