Teknoloji devleri sürücüsüz arabalara yöneldi

Geçtiğimiz aylarda Apple’ın sürücüsüz araba üreteceği sektörde konuşulurken, Apple’ın en büyük rakiplerinden olan Samsung’un sürücüsüz araba alanına adım attığı iddia ediliyor.

Dev firmaların sürücüsüz araba alanına yönelmeleri, araba sektöründe yeni bir devrin de başlayacağının sinyallerini veriyor. Apple firmasının sürücüsüz araba üretceği konuşulurken, yeni bir iddiaya göre, rakibi Samsung, BMW firmasıyla anlaşarak, sürücüsüz araba üretmeye başlayacak. Chip Online’ın haberine göre, Business Korea raporları, Samsung’un şimdi de BMW ile sürücüsüz otomobilleri geliştirmek için birlikte çalışacağını ortaya koyuyor.

Sürüş teknolojileri için ayrı bir ekip oluşturdu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un otonom sürüş teknolojileri için ayrılmış özel bir ekip oluşturduğu ve büyük olasılıkla yakın gelecekte BMW ile ortak çalışmalar yürüteceği bildiriliyor. Samsung, sürücüsüz otomobiller için akıllı asistan projesini Panasonic ile birlikte sürdürdüğü biliniyor.

Google, sürücüsüz arabasının ilk görüntülerini paylaşmıştı

Öte yandan, Google kendi geliştirdiği ve tasarladığı elektrikli sürücüsüz otomobilin ilk görüntülerini paylaştı. Sürücüsüz otomobilde direksiyon, gaz, debriyaj fren, vites gibi alışılagelmiş kontroller bulunmuyor.

TRTHABER COM

Kaynak : http://www.trthaber.com/haber/bilim-teknik/teknoloji-devleri-surucusuz-arabalara-yoneldi-225638.html

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Silahlı ve bombalı saldırılara karşı yazılım geliştirildi

Sonraki Yazı:Twitterdan yeni transfer

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir