Sunum Yaparken Bunlara Dikkat Edin

Okul hayatımızda yada iş hayatında sıklıkla bizden sunum yapmamız istenir. Bazen patronlarımız bazen ise okuldaki hocalarımız tarafından. Sunum yapmak çoğu insan için sıkıcı bulunur. Hatta bazen korkutucu olarak bile değerlendirenler olmuştur. Tüm gözlerin sizin üzerinizde olması sizi ürkütmesin. Bir kaç noktaya dikkat ederek başarılı bir sunumda bulunabilirsiniz. Bunlardan bazıları:

Konunuz hakkında araştırma yapın. Kimlere hangi konuyu anlatacağınızı iyice kavrayın ve ona göre hazırlık yapın. Örneğin bir ürünü tanıtacaksanız gelebilecek sorulara karşı ön hazırlığınızın olması gerekir. Öğrenci iseniz konuya hakim olabilmek ilk şart.

Sunumunuzda görsel öğelerden yararlanacaksanız bunları özenle seçmelisiniz. Göze hitap etmesine ve düzenine önem göstermelisiniz. Dikkat çekici bir sunum her zaman fark yaratır. Sunumunuzu hazırlarken imla kurallarına da dikkat etmelisiniz. Ayrıca yazılarda küçük harf kullanın bu takipçilerin dikkatini daha yüksek seviyede tutmanıza yarayacaktır. Sunumu tamamladıktan sonra mutlaka bir yedeğini alın. Herhangi bir aksilikte zor durumda kalmanız kötü olacaktır.

Sunumu tamamladıktan sonra sunum yapacağınız alanı önceden görmeye geldi sıra. Hangi aletleri kullanacaksınız, masadaki konumunuz falan hep önemlidir. Bunları kararlaştırdıktan sonra sıra prova yapmaya geldi. Unutmayın her provada heyecanınız ve korkunuz biraz daha azalacaktır.

Sunum yapacağınız gün giyiminize önem gösterin. İnsanlar hakkınızda olumlu düşünsün ve onları etkileyin. Kendinizi rahat hissetmek için ağır yemekler yememeye özen gösterin. Salona girerken kendinizden emin bir şekilde ilk adımınızı atın. Unutmayın sunumu siz yapacaksınız ve konuyu en iyi siz biliyorsunuz.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Dizüstü Bilgisayar alacağım ama nelere dikkat etmeliyim?

Sonraki Yazı:İnsanları Mutlu Etmek Kolaydır

YORUMLAR

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Yararlı bilgiler paylaşmışsınız gerçekten. Sağ olun.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir