Sınavlara hazırlanırken stres ve de yanlış beslenme baş göstermektedir. Sürekli ders çalışmak için masa başında oturan öğrencilerimiz yanlış beslenme ya da hareketsizlikten dolayı sıkıntılar yaşamaktadır. Ya da kişinin sınavda stressiz bir biçimde geçmesini sağlamak için ya da dersleri verimli anlaması için gereklidir. Peki sınavlara hazırlanırken ne gibi yiyecekler yemeli, kendimizi dinç  hissetmek , hasta olmamak için neler yapılması gerektiğinden biraz bahsetmek gerekmektedir.

İlk olarak fazla hareketsiz olunduğu için kişilerin kızartma gibi ya da pilav makarna gibi karbonhidratlardan ve aşırı yağlı yiyeceklerden koruması gerekmektedir. Vücut direncinin de güçlü kalabilmesi için bol bol meyve yenmesi gerekmektedir. Hem ders çalışırken verimli çalışmayı artıracak olan meyveler aynı zamanda vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olarak bu sayede hastalıklardan korunmayı sağlar. Böylece kişiler de hasta olmadan rahat ve dinç bir şekilde vakit kaybetmeden sınav çalışmalarına devam etmektedirler. Ayrıca hafızayı güçlendirmek için de her gün bir avuç ceviz ya da fındık yenmesinde fayda bulunmaktadır. Bu nedenle de çekirdek gibi yağlı ve tuzlu çerezler değil, bunun yerine vücuda fayda sağlayan besinler tüketilmiş olur.

Ayrıca bu dönemde bol bol protein ve sebze hazırlıklı beslenmek gerekir. Protein vücudun gelişimini sağlarken aynı zamanda balık , kırmızı et gibi protein maddeleri beyin gelişimini de sağlayarak daha dinamik bir çalışma gerçekleştirmemizi sağlamış olmaktadır. Sağlıklı olmak ve stressiz bir sınava hazırlanmış olmak için de sağlıklı ve de dengeli beslenmemiz gerekmektedir. Bu nedenle de yediklerimize dikkat etmek gerekir. Gece geç. Saatlerde yemek yememeli ve de günde az az sık öğün yemeyi tercih etmemiz gerekmektedir.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:SİGARANIN ZARARLARI

Sonraki Yazı:TEKNOLOJİ DÖNEMİ 

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir