link

ŞİDDET

ŞİDDET: Slm değerli okurlarımız.Bugün sizlerle ülkemizde şiddeti konuşalım.Özelliklede kadına şiddet. Toplum olarak şiddeti destekliyoruz biz, şiddetin sınıflandırması da var bizce.
Karşıt eylemlerimiz bile lehine yapılıyor derine indiğinde.
Örneklere de dökecek olursak, çok sık rastlarız “Kadın’a şiddete hayır!” Sloganlarına, pankartlarına. Türlü türlü eylemler yapılır, dernekler açılır kapatılır, toplantılar, yemekler derken sonucu olmayan bir sürü eylem kalabalığı.
Peki kaçınızın ilgisini çekti? ‘Kadın’a şiddete hayır’ cümlesi, altında şiddet eğilimi taşır. Daha kabası şudur, “Şiddet iyidir de, kadına uygulamayın günahtır.”
Çocukluğumuzdan gelen bir eğilim var şiddete, popomuza atılan terlikler, varlığından bihaber
olduğumuz (hatta yüksek olasılıkla hayal ürünü olan) mahallenin delisi, hiç kaşılaşamadığımız iğneci teyze ve kötü polis amcalar.
Sokağa çıkarken ‘O sana vurursa, sen de vur!’ diyen ebeveynlerimiz var bizim. Şiddet toplumuyuz, 7’den 70’e aşılanan terbiye budur. Acıdır ki değişmiyor Dünyanın hiçbir ülkesinde, “Kapıya çarptım” cümlesine, “Hadi hadi kocan dövdü değil mi” diye yanıt verilmez bizim Ülkemiz dışında. Canlıların birbirine şiddeti o kadar benimsenmiş ki, kafasını duvara, yüzünü kapıya çarpan insan yalancıdır Türkiye’mde.
‘Aa yabancı değiliz kız anlat’ diyen tipler vardır ve buradan onlara seslenmek de istiyorum;
‘Kusura bakmayın, siz bize çok yabancısınız..!’
Sağlıklı ve mutlu kalın .Ama asla şiddete maruz kalmayın kimseyide bırakmayın. Esenkalın.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Sesli chat sohbet siteleri nedir

Sonraki Yazı:Batıl İnançlar

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir