Sevdiğiniz İnsana Güvenmiyorsanız?

Sevdiğiniz veya aşık odluğunuz insana güveniyorsunuz ve onunla korkmadan bir şeylerinizi paylaşıyorsunuz sonrasında gün geliyor bir bakıyorsunuz ki güvendiğiniz dağlara kar yağmış o kişi sizi aslında kendine inandırarak kandırmış.  Tam terside olabilir durum ona güvenmiyorsunuz ama aslında güvencinizi kıracak bir insan değil yani göründüğü gibi biri değil.

Güven sorunu özellikle sanal dünyada geçerli bir durum birçok insan kendini olduğundan farklı tanıttığından ya da reel hayatlarında bulamadıklarını sanalda yaşamaya kalktıklarından yalana başvuruyorlar buda karşısındaki insanın mantığına yatmadığında veya kendi kendini ele verdiğinde güven sorununu ortaya çıkarıyor. Güven sorunlu insanlarda bunu bir kez yaşadıklarında sonrasında her defasında aynı şeyi yaşayacaklarını düşünerek hareket ediyorlar. Güven kırılan bir vazo gibidir bir kez kırıldığında yapıştırsanız dahi eskisi gibi olmayacaktır.

Peki sevdiğinize güvenemiyorsanız ne yapmanız gereklidir bunu konuşalım bide sevdiğiniz insana güvenmiyorsanız önce düşünün sorunun neden kaynaklandığını ve değerlendirin eğer değerlendirdiğinizde aklınıza yatmayan veya onun açıklayamadığı durumlar söz konusuysa yada sizi kaybetme korkusu ile söyledikleri var ise o zaman bu ilişkinin bitme zamanı gelmiş demektir. Çünkü sinek bir şey değil mide bulandırır.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Erkekler Kadınlardan Neler Bekler ?

Sonraki Yazı:Sperm Avcısı Kadınlar türedi.

YORUMLAR

Bu yazıya 5 yorum yapılmış.

 1. Yazar

  Sevdiğiniz insanlara güvenmiyorsanız hem ilişki hem de hayat çok zor oluyor. Yani güven olmadıkça içinde sürekli bir şüphe olur diye düşünüyorum.

 2. Yazar

  Sevdiğimiz insanlara artık güvenemiyoruz çünkü güvendiklerimizden gördük göreceğimizi.Ya insanlar değişiyor yada zamanın süratine bir türlü alışamıyoruz. Belkide sevdiğimiz insanlara daha fazla zaman ayırarak onların güvenini kazanabiliriz.Kazanacağımız güven karşılıklı olsa daha da iyi olur

 3. Yazar

  insan en çok sevdiğine güvenir ve en çok da ondan korkar. çünkü güveninin boşa gitmesini istemez

 4. Yazar

  Zaman her şeyin ilacı derim, zamanla güvenmekte öğreniliyor.

 5. Yazar

  Karşılıklı güven olmadan ne sevgi olur ne de aşk olur bence.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir