Serbest Kıyafet Uygulaması Nasıl Oldu?

Eğitim sistemimizde çok ilginç şeyler oluyor gerçekten. Önce 4+4+4 tartışıldı ve hayatımıza girdi. Şimdi ise bir Serbest Kıyafet Uygulaması tartışması aldı başını gidiyor. Peki nedir bu uygulama, neleri içeriyor, iyi mi oldu kötü mü?

Öğrencilerin tek tip forma giymesi senelerdir alışkın olduğumuz bir durumdu. Öğrenciler sürekli serbest kıyafetle okula gelmenin hayalini sürüyorlardı. İşte bu ancak 2012 senesinde mümkün oldu. Çocuklarımız yeni uygulama ile artık formaya bağımlı değil. Dikkat edilmesi gereken bazı istisnalar haricinde diledikleri gibi giyinebilecekler. Bu uygulama velileri de ikiye böldü. Bir kısmı maddi açıdan sınır farklılıkları doğurabileceğini belirtirken diğer taraf ise bu uygulamanın daha modern olduğunu, sürekli aynı formayı temizlemenin, ütülemenin zorluğundan bahsediyor.

Bana kalırsa uygulamanın iyi tarafları da var kötü tarafları da. Ancak şöyle bir düşündüğümde şımarık diye tabir ettiğimiz çocuklar bu uygulamada daha da fazla şımarabilirler. Şöyle ki ekonomik durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğu okula eski, yırtılmaya yüz tutmuş bir kazak ile gelirse dikkat çeker. Şımarık bir çocuğun olası ters sözü bu çocuğun gururunu erken yaşta kırabilir. Yine kızlarda moda merakı erken yaşlarda başladığında aralarında bir çekişme yaratabilir.

Erkekler için ise bu durum iyi oldu bence. Neticede ufak yaşta bir çocuk üzerine en fazla bir T-Shirt ve pantolon geçirip okula gidebilir. Onlar için moda, rekabet gibi durumlar söz konusu değil. Ancak lisede bazı özentiliklerle itici görüntü oluşturabilirler. Onu not olarak ekleyelim.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Kilo Almak İstiyorum

Sonraki Yazı:GÜNAYDIN DEMEK SEVGİLİYE ÇOK ÖNEMLİDİR

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir