Reklamcılıkta Yeni Boyut ve Facebook

İnternet kullanımının artmasıyla beraber reklamcılık sektörü de artık gözünü bu piyasaya dikmişti. İnternet ortamının en çok ziyaret edilen sitelerinden Facebook’ta bir çok yazılı ve görsel reklama rastlamışsınızdır. 2013 yılında ise yepyeni bir uygulama ile videolu reklamlar karşımıza çıkacak. Kullanıcıların haber kaynaklarında yer alacak bu reklamlar sosyal ağların önemini ve bu alandan para kazanmanın ne kadar ilgi çekici olduğunu bizlere gösterecek. Televizyon ekranlarında her gün izlediğimiz onlarca reklamı artık haber kaynağımızda da görecek bir nevi paylaşımlarımıza reklam almış olacağız. Tabi bu işten karlı çıkacak taraf Facebook ve reklam verecek şirketler. Henüz net bir tarih ortaya konmasa da bu yeni uygulamanın 2013’ün ilk 6 ayında hizmete geçeceği konuşuluyor.

Sızan bilgiler arasında en can sıkıcı olanı reklamların otomatik olarak oynatılacağı. Yani haber kaynağınıza girdiğiniz an Facebook bu reklamları size danışmadan oynatacak. Bu bir çok kullanıcıyı rahatsız edebilir. Sonuçta kişiler buraya zaman geçirmek ve paylaşımlarda bulunmak için giriyor. Otomatik oynatılan reklamlar dikkat dağıtabilir, göz yorabilir. Bu reklamlar hakkında ortaya atılan bir diğer iddia ise sadece bilgisayar ortamında karşımıza çıkacağı. Henüz mobil versiyonlarda yayınlanıp yayınlanmayacağı muamma.

Bu bilgiler şimdilik dedikodunun ötesine geçmiyor. Sızan bu detaylar bir Facebook yöneticisi tarafından kasıtlı olarak, nabız yoklama amacıyla da sızdırılmış olabilir. Şimdilik olayı takip etmekte ve gelişmeleri okumakta fayda var. Sonuçta birinci ağızdan yapılmış resmi bir açıklama yok henüz.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:2012’nin En Çok Arananları

Sonraki Yazı:KISKANÇLIK ÜZERİNE

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir