Photoshop nedir ?
Photoshop bir resim işleme programıdır. Photoshop ile resimler üzerinde oynamalar yada 3 boyutlu düzenlemeler, sunumlar hazırlayabilirisiniz.
Resimlerin üzerinde değişiklik yapmaya örnek verecek olursak resmin renklerini siyah beyaz yapabilirsiniz, portre fotoğraflarınızda yüzünüzdeki kırışıklıkları, çizgileri yok edebilirsiniz.
Photoshopla yapılabilecek işlerin sınırı yoktur . Grafik ve fotoğrafçılık dünyasının vazgeçilmez ve en kapsamlı programlarından birdir. Bu program sayesinde insanların dikkatini çekebilir ve birbirinden ilginç değişik eserler yaratabilirisiniz.
Banner yada logo yaparken, web tasarımında da kullanmanız kolaydır. Yada hareketli tasarımlar bu program sayesinde kolayca başka programa ihtiyaç duymadan tasarımlarınızı çarpıcı hale getirebilirsiniz.
Photoshop dışında başka programlarda mevcuttur resim ve tasarım amaçlı ama hem kullanması kolay hem de yaygın olan bu program daha çok tercih edilir. Diğer programlara örnek verecek olursak corel draw, phtopaint, artpro
Photoshopun bu kadar tutulmasının bir nedeni de ADOBE firmasının programın gelişmesine önem vermesidir.
Photshop araç menüsü farklı kullanımlarla zenginleştirilmiştir. İşlemlerinizi Mouse nin sol tuşuyla açılan menülerden de kolayca yapabilirisiniz. Her farklı özellik seçildiğinde araç kutusunun hemen üst kısmında bulunan seçenek menüsü de değişmektedir. Yapacağınız işlemler sırasında bu menüde çok işimize yarayacaktır.
Photoshopta tasarımları oluşturabilmek için menülerini ve araçlarının özelliklerini iyi bilmek anlamak gereklidir. Çok kapsamlı bir program olduğundan bu konuda kurs almak faydalı olacaktır. Web üzerinde programla ilgili dersler örneklerde bulunabilir.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Yağmur Ağladı ben ağladım

Sonraki Yazı:Pc hacklemek,Keylogger ?

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Bilenin elinde şaheser bilmeyenin elinde hiç birşey yapılmayacak bir program 🙂

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir