Pc hacklemek,Keylogger ?
Sayın okurlar pc hacklemek için birçok program ve yöntem kullanılmaktadır biz en çok kullanılan keylogger yönteminden bahsedelim.
Keylogger anlamı basmış olduğunuz her tulu kayıt altına almak anlamına gelir. Aslında bu program casus yazılım programı olarak hazırlanmış ancak zamanla kullanım alanları biz kulanıcılar tarafından çarpıttırılmıştır.Klavyeden yazdığınız her türlü harf ve rakam kayıt altına alınır ve bir mail adresi veya sunucuya gönderir. Keylogger msnden yada girdiğiniz bir siteden pc nize bulaşabilir.
Keyloggerler coderler tarafından yazılabilir, mail ekine veya bir programa benzetilerek yada bir sitenin açılış sayfasına konularak pclere giriş sağlanabilir. Keyloggerlar sayesinde uzaktan erişimle pcnizde yaptığınız her türlü klavye hareketi izlenir. Dolandırıcılıkta kullanılabileceği gibi çocuğunuzun veya eşinizin pc başından nasıl vakit geçirdiğini de öğrenebilirsiniz.
Başkası atarafından pcnize gönderilebilecek keyloggerlardan korunmak için pcnizde kapsamlı ve tam lisanslı bir virüs programı kurulu bulundurun aynı zamanda eğer tanımadığınız kişilerden gelen eposta ve linklere tıklamayın veya açmayın bu postaları spam olarak işaretleyin. Msn den aldığınız dosyalara dikkat etmek gereklidir. Eğer kazara açtıysanız pc nizde değişiklik fark ediyorsanız örneğin kilitlenme gibi hemen en yakın pc servisinde formatlama işlemini yaptırın.
Format işleminde tüm dosyalarınızı formatlamanız gereklidir tüm dosyalarınıza bulaşmış olabilir.Bu nedenle tüm dosyalrınızı silmeniz gereklidir.
Keylogger la dolandırıcılığa maruz kaldıysanız bilişim suçları daire başkanlığından önce savcılığa dilekçe ile başvurup daha sonrasında bilişim daire suçları başkanlığına aktarılırsınız dosyanız 1 ay içinde incelenip size telefonla dönülür ve pcniz istenir. Pc incelemesi yapıldıktan sonra adsl şirketine olay intikal ettirilir ve dokümanlarla pcnize bağlanan kişilerin ip numaraları tespit edilir sahte ip ile bağlanmış olsa dahi ip numarası Türkiye de kullanıma kapatılır. Adsl şirketide konuyla ilgili ayrı dava açarak inceleme yaptırır. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Esen kalın

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Photoshop nedir ?

Sonraki Yazı:KELEBEĞİN HAZİN SONU

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir