Okyanusları daha net göreceksiniz

Dünya teknoloji liderliğini durmaksızın sürdüren google şirketi büyük bir yatırım yaparak google.map haritalarını 1 piksele 15 metre görüntü düşecek kadar yeniledi. Bing arama motorununda yaptığı çalışmada 13 milyon kilometrelik map haritasını yeniledi. İki büyük şirketinde harita güncellemelerini inceleyen TerraColor haritaların tüm dünya çapında 1 piksele 15 metre görüntü kaydettiğini belirtti. Şirketlerin bu güncellemeleri sayesinde artık okyanusların dibini bile oturduğumuz yerden görebiliyoruz. Yapılan bu çalışmanın ardından okyanus katmanları daha seçilebilir bir şekilde gözle fark ediliyor. Merak içinde takip ettiğimiz küçük adacıklar ve diğer bir çok ayrıntıyı daha raha görüntüleyebiliyoruz. Eskisine oranla 13 kez yakınlaştırılmış fotoğraf kalitesi okyanusun tabanının topoğrafyası ve katmanlarını çok daha net bir kalite ile görmemize olanak sağlıyor. Teknoloji nimetlerinin bu derece ayağımıza kadar geldiği günlerde ve geleceği günlerde google ‘nin ayağını kimsenin sallayamayacağı gibi görünüyor. Nede olsa internet network ‘ünü bizimle tanıştıran devasa firma google. Bunların aksine emin olabilirizki zaman geçtikçe dahada güzel teknoloji nimetleri ile bizleri tanıştıracak gibi görünüyor.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Steam’ı Türkçe Yapma

Sonraki Yazı:Kızıl Deniz ’in Sırrı Ortaya Çıktı

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Daha önce hiç oturupta bir küçük adacık araştırmadım, ama illa ki her türlü gelişme ileriye dönük yapılan bir yatırım olarak görüyorum ben. Şu an böyleyse belkide ileride anlık olarak izleyebiliriz.

  2. Yazar

    haritalarda google haritalarının üstüne tanımam.birebir bilgi edinilebilir.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir