Mutlu olmak Daha mı ? Zor Artık
Bazen hayat ne kadar anlamsız ve boş olduğunu düşünür. Yada mutsuz olduğumuz zamanların huzursuz, karamsar olduğumuz zamanlardan daha çok olduğunu hissederiz.
Nedendir bilinmez son zamanda üyesi olduğum sesli sohbet sitesinde konuştuğum birkaç arkadaşımın fikirlerinden de yola çıkarak sanki son yıllarda insanların her zamankin den daha yorgun bitkin üzgün hayattan zevk almayan tipler haline geldiklerini düşünmekteyim. Sanki zaman denilen maratonun son saniyelerine gelmiş gibi genç yaşlılar olmuşlar. Oysa hayat denilen yaşam döngüsünün güzelliklerini yaşamaya çalışmak daha kolay değil mi?
Herkes içinde yaşadığı, yaşmadan beklenti içinde bulunduğu durumdan daha iyi bir durumu hayal etmekte. Herkes hemen hemen herkes istisnalar hariç yaşamlarından memnun değiller.
Yaşamın güzelliklerini keşfetmeye çalışmaktan çok, olumsuzluklarını düşünerek kendilerini aslında harap etmekteler. Bir nevi bardağın dolu tarafını görmek yerine boş olup olmadığıyla ilgilenmekteler.
Havalar ısınıyor, çiçekler bitiyor artık cıvıl cıvıl olmak lazım. Yazın güneşinden denizinden faydalanıp hayatın nimetlerini doyasıya tüketmek gerek.
Hayatta hiçbir şeye değmediğini düşünün ve neşeli ol ki genç kalasın melodisini hatırlayıp tebessüm edin.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Sözcüklerle Kazanmak

Sonraki Yazı:Sanal Dünyada Yalanlar

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir