Microsoft iki yeni veri merkezini Kanada’ya kuruyorMicrosoft COO’su Turner, Toronto ve Quebec’te iki yeni veri merkezi kuracaklarını açıkladı

Elektronik devi Microsoft, Kanada’da iki yeni veri merkezi açma kararı aldı.

 

Microsoft Operasyon Direktörü (COO) Kevin Turner, Toronto Belediye Başkanı John Tory ile düzenlediği basın toplantısında, kuracakları veri merkezlerinin, bulut bilişim sistemlerini destekleyeceğini ifade etti.

 

Bulut bilişim teknolojisine talebin, her çeyrekte bir öncekine oranla üç kat arttığına işaret eden Turner, ”Bizim de bu alanda yavaşlamamız düşünülemez” diye konuştu.

 

Toronto Belediye Başkanı John Tory ise Microsoft Veri Merkezi’nin Toronto için 14 bin yeni istihdam anlamına geleceğini belirterek, ”Bu yatırımla 21. yüzyılı Toronto’ya getirmiş olacağız. Toronto fikirlerini hayata geçirmeye hazır yetenekli iş gücüne ev sahipliği yapan bir şehirdir. Bu yatırım, inovasyon alanındaki boşluğu dolduracak” dedi.

 

(AA)

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Instagram’a Türk dokunuşu

Sonraki Yazı:Parmak iziyle oy verilebilecek yazılım geliştirildi

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir