Merkel’in tepkisi Sisi’yi fena terletti

Almanya’da adım attığı her yerde protesto edilen ancak tüm bunlara rağmen etrafa gülücük dağıtmaya çalışan Mısır’ın darbeci cumhurbaşkanı Sisi, Angela Merkel ile basın karşısına çıktı. Toplantıda Sisi’nin aksine asık yüzlü tavrı ile dikkat çeken Merkel’in idam cezaları ile ilgili açıklamaları Sisi’yi terletti

Sisi ile ortak basın toplantısı düzenleyen Merkel, Mısır’da ki idam cezalarına karşı olduklarını belirterek tepkisini dile getirdi.

Başbakanlıkta, Sisi ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Merkel, Sisi ile Mısır’da Müslüman Kardeşler ve muhalefet üyelerine verilen idam cezalarını görüştüklerini kaydederek, “Çok sayıda idam cezası var. Bize göre bunlar engellenmeli. Almanya idam cezasına karşı” dedi.

Mısır’ın bölgesinde ekonomik gelişme ile istikrara ulaşmak için çaba gösteren bir ülke olduğuna işaret eden Merkel, görüşmede Mısır’ın Sina Yarımadası’nda istikrarı sağlamaya çalıştığından bahsettiğini anlattı.

”TERÖR SUÇUNDAN DAHİ OLSA…”

Almanya ve Mısır arasında sıkı bir birlikteliğin olması için birçok güzel nedenin olduğunu ifade eden Merkel, “Bazı konularda farklı fikirlerimiz var. Bunlardan biri de her ne sebepten olursa olsun hatta terör suçundan olsa dahi insanların ölüm cezası ile cezalandırılmamaları” diye konuştu.

AA

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:İzmir Körfezi’nde kirlilik sorununa çözüm

Sonraki Yazı:Özbek’ten şampiyonluk yorumu

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir