Maya Takvimi ve Kıyamet Günü

Son günlerde nereye adımımı atsam, hangi siteye girsem bu Mayalar konuşuluyor. Televizyon kanalları, radyolar, dergiler her yerde ama her yerde bu konudan bahsediliyor. Konu malumunuz Mayalar bir takvim hazırlamışlar ve 21 Aralık’ı kıyamet günü ilan etmişler. Bir de Cuma gününe denk gelince inanların, paniğe kapılanların sayısı hızla artmış. Kendi düşüncelerimi yazacak olursam çok abes buluyorum ben bu iddiayı. Elle tutulur hiçbir yanı yok. Neye göre böyle bir kanıya varmışlar anlamak mümkün değil. Ancak bu kadar konuşulan bir konuyu es geçmek olmaz. Bir iki kelam edelim.

Öncelikle hiçbir insanın geleceğe dair bilgi sahibi olduğuna inanmıyorum. Mayalar’ın da takvimlerini hazırlarken geleceğe dair bir bilgiye dayanarak hazırladıklarını düşünmüyorum. Takvimin bir yerde sonunun gelmesi gerekiyordu onlar da 21 Aralık 2012 tarihine denk gelen bir noktada bitirdiler. Anlamadığım şey neden bu kadar ciddiye alındığı. Televizyondan takip ettiğim kadarıyla hayatını bu takvime göre sürdüren insanlar var. İzmir’in Şirince köyü ayakta kalabilen iki yerleşim yerinden biri olacakmış Mayalara göre. İşte bu iddianın gerçek olduğunu düşünen binlerce yerli ve yabancı insan Şirince’ye göç etme ihtiyacı hissetmiş. Kıyamet kopacaksa bu her yer için geçerli olacaktır. O yüzden böyle bir kaçış, göç planı içerisinde olan varsa boş yere zahmete girmesin bence.

Mayalar’ın böyle bir takvim yapmasının amacı nedir onu öğrenemeyeceğiz belki ama ileride hoş bir anı olarak yer edeceği kesin.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:BİR DOLANDIRICILIK ÖYKÜSÜ

Sonraki Yazı:Kilo Almak İstiyorum

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir