MASA TENİS SPORUNA İLGİ BÜYÜYOR
Geçmişten bugüne en çok izlenen spor dallarının başında futbol ve basketbol gelse de insanlar tenis oynamaktan, tenis izlemekten, kayak yapmaktan, masa tenisinden çok zevk aldıklarını ifade ediyor. Masa tenisi dersi bir çok okulda seçmeli ders olarak okutulmakta veya okullarda ders dışı etkinlik adı altında masa tenisi dersleri verilmektedir.Masa tenisi üzerine turnuvalar yapılmaktadır. Hatta masa tenisinin Türkiye’de bir masa tenisi federasyonu dahi bulunmaktadır. Eğlenceli bir spor dalı olan masa tenisi sadece eğlendirmek ile kalmıyor aynı zamanda yüksek miktarda efor sarf ettirdiği için formda kalmanızı da sağlıyor. Masa tenisinde raketlerin bir çok çeşidi bulunmaktadır. İnce raketler,kalın raketler,plastiği yumuşak raketler,plastiği sert raketler,savunma raketleri,atak raketleri olmak üzere bir çok raket çeşidi bulunmaktadır. Bu raketler oyuncuların kurtarıcısı konumundadır. Yeni başlayan bir masa tenisi oyuncusu iseniz bu raket tiplerini ve özelliklerini öğrenmeniz rakiplerinizden bir adım öne çıkmanızı sağlayacaktır. Tenis sporu küçük bir topun raketle vurularak oyun alanının ortasına gerilmiş olan file üzerinden karşı sahaya atılmasıyla oynanan spor dalıdır.Tenis kelimesinin kökeni kimilerine göre antik Roma döneminde, çıplak ya da eldivenli el ile oynanan tringon olarak adlandırılan oyuna dayanır. Başka bir görüş ise benzer bir oyunun ilk kez Meksika’da Toltec yerlileri tarafından oynandığı ileri sürülmektedir. Mısır ve İspanya’da eski dönemlere ait kalıntılar incelendiğinde benzer esaslara dayanan oyunların duvarla çevrili alanlarda oynandığı görülmektedir.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:YALNIZ KADIN

Sonraki Yazı:Google’da İlk Sayfada Çıkmak İçin Yapılması Gerekenler

YORUMLAR

Bu yazıya 8 yorum yapılmış.

 1. Yazar

  Çok severim bende nerde bulsam oynarım.

 2. Yazar

  Gerçekten eğlenceli bir spor. Dizilerde filmlerde de daha çok gösterilmesi bu ilgiyi artıyor büyük ölçüde.

 3. Yazar

  Bu zamana kadar oynamadım hiç nedense bu tür oyunları sevmiyorum daha atletik oyunları seviyorum.

 4. Yazar

  masa tenisi benim için hep ilgi çekici bir spor olmuştur ve oynamayı da çok severim.dikkat gerektirir ve tabi refleks. ilginin büyümesi güzel.

 5. Yazar

  En sevdiğim sporlarda biri, hatta bu sabah arkadaşımla birlikte oynadık. İlginin büyümesi de güzel bir şey.

 6. Yazar

  oynamasını bilen biri ile gerçekten saatlkerce oynarım 😀

 7. Yazar

  Çok zevkli bir oyun sık sık oynamaya çalışıyorum fırsat buldukça

 8. Yazar

  Japonların oynayış stilleri çok garibime gidiyor. Gerçekten zevkli bir oyun ama 🙂

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir