Makale Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişisel blog kullanımın artmasıyla birlikte önem kazanan konulardan bir tanesi de makale yazarlığı olmuştur. Sitesini özgün makalelerle güncel tutmaya çalışan kullanıcılar makale yazarlığı konusunda kendilerini geliştirmelidirler. Ya da belli bir ücret karşılığında bu işi yapanlardan yardım istemelidirler. Ben ilk yolu tercih edenler için minik tavsiyelerde bulunacağım.

Öncelikle makaleniz özgün yani tamamen size ait olmalıdır. Başka bir siteden kopyala yapıştır tarzı girilen içerik size bir şey katmaz. Bir diğer önemli nokta ise kendinizi şartlandırmayın. Bugün 10 tane makale yazmalıyım şeklinde yola çıkarsanız büyük ihtimal hüsrana uğrarsınız. Size ilhamın ne zaman geleceği belli değildir. Aklınıza fikir geldiği zaman bunu bilgisayarınıza ya da telefonunuza kaydedin, daha sonra hayata geçirin. Yazacağınız konuyu ve şablonu kafanızda netleştirdikten sonra yazmaya başlayın. Yazarken rahat olun, içinizden geldiğini gibi yazın. Burada dikkat etmeniz gereken nokta vurgulama yapacağınız konudan sapmamak. Eğer vurgulayacağınız konuyu okuyuculara iyi aktarabilirseniz daha kaliteli bir makale yazmış olursunuz. Ayrıca makalenin uzunluğuna da dikkat etmelisiniz. Çok kısa bir makale okuyucuda baştan savma izlenimi yaratacakken uzun makaleler de can sıkıcı olacağından okunma oranı düşecektir.

Son olarak eğer yazı yazmaya başladıktan sonra sonunu getiremiyorsanız zorlamaya gerek yok. Kendinize bir kahve ya da çay koyun ve dinlenin. Aklınıza geldikçe yazmaya devam edersiniz. Böylece akıcı ve düzgün bir makaleniz olur.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:İtici Reklamlar ve Firmaya Zararları

Sonraki Yazı:Dizüstü Bilgisayar alacağım ama nelere dikkat etmeliyim?

YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Okurla resmi olmayan ama lakayit de olmayan bir üslup her zaman iyidir.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir