Liderler nerede oy kullanacak

1 Kasım’da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’da, Başbakan Davutoğlu Konya’da sandık başına gidecek.

Türk halkının sandık başına gideceği 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da, Başbakan Ahmet Davutoğlu Konya’da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Ankara’da  oy kullanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu, 7 Haziran’da olduğu gibi İstanbul’daki Saffet Çebi İlkokulu’nda verecek. TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas Fevzi Paşa İlkokulunda sandığa gidecek. Başbakan Davutoğlu da daha önceki seçimlerde olduğu gibi yine memleketi Konya’da sandık başına gidecek.

 Kılıçdaroğlu, Ankara’da oyunu kullanacak

İzmir 2. Bölge ikinci sıra adayı olan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu oyunu Ankara’da kullanacak. Kemal Kılıçdaroğlu, diğer seçimlerde olduğu gibi yine Çukurambar Arjantin İlkokulundaki 4137 nolu sandıkta oy verecek.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anıttepe Ortaokulunda oy kullanacak, ardından seçim sürecini parti genel merkezinde takip edecek.

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın nerede oy kullanacağı ise henüz açıklanmadı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Ankara’da Turhan Dökmeci İlkokulunda, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Fethiye Kemal İlkokulunda sandığa gidecek. DSP Genel Başkanı Masum Türker ise İstanbul Ataşehir TEB Ortaokulu’nda oyunu verecek.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, Çankaya İlköğretim Okulunda sandık başında olacak.

Bakanların oy kullanacağı yerler

Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Tuğrul Türkeş Ankara’da, Cevdet Yılmaz ise Bingöl’de sandığa gidecek. Akdoğan, Özel Mehmet Tunç İlkokulunda, Türkeş ise Halide Edip Adıvar Ortaokulunda oyunu kullanacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli’nin Başiskele ilçesindeki Damlar İlkokulunda, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Denizli’de, AB Bakanı Beril Dedeoğlu İstanbul’da, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu Diyarbakır’da, Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı Ankara’da oy verecek.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, memleketi Gaziantep’te, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun Ankara’da, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Afyonkarahisar’da, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Bursa’da, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu Ankara’da, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da memleketi Eskişehir’de sandık başına gidecek.

Kaynak: http://www.trthaber.com/haber/gundem/liderler-nerede-oy-kullanacak-212627.html

(AA)

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Ülkemizin birliğini bozmaya gayret eden odaklar var

Sonraki Yazı:Rusya’ya ait yolcu uçağı Sina’da düştü

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir