Kıvırcık Saçlara Bakım

Saçları dalgalı ve ya kıvırcık olan bayanlar genel olarak düz saçlı bayanlara göre saçlarına daha fazla vakit ayırmak zorunda kalıyorlar. Taraması, şekil vermesi daha fazla zaman aldığı için genellikle pratik önerilere daha fazla ihtiyaç duyarlar. Kıvırcık saçlara sahip bayanlar uzun saç kullanmayı daha çok tercih ederler, saçı toplamak, örmek kullanımını daha kolaylaştırır. Kıvırcık saçlar daha çok işleme maruz kaldığı için kırılma ve kopmalar yaşanır, bunları önlemek için sıkı dişli tarak kullanmamak, kuru iken saçları taramamak, jöle ve sprey gibi kimyasal şekillendiriciler kullandıktan sonra saçları mutlaka yıkamak yıpranmayı önlemeye yarayacaktır. Kıvırcık saçlara bakım yapmak saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Kıvırcık saçlara bakım yaparken, saçın kuruluk oranı göz önüne alınmalıdır. Eğer saçlar kuru ise yağ içeren kürler ya da ürünler uygulanabilir. Saç kremi kullanımı da saçın taranmasını ve şekillendirmesini kolaylaştırdığı için kırılmaları da önlemeye yarayacaktır.

Kıvırcık saçlara bakım yaparken nemli ve taranmış olması önemlidir. Kuru ve karışık saçlara bakım yapmak hem zor olur hem de kırık oluşmasına neden olur. Saçların daha kolay şekil alması ve parlaması için kıvırcık saçlara bakım türlerinin içinden nem ve yağ olan bakımlar tercih edilmelidir. Evde uygulayabileceğiniz bakım kürleri de mevcuttur. Kıvırcık saçlara sahip bayanlar badem yağı ve papatya çayı karışımını saçlarına sürebilirler. Bu kür hem saçların parlamasına hem de yumuşamasına neden olacaktır. Kıvırcık saçlara bakım yaparak saçlara daha kolay şekil verebilmek mümkündür.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:El ve Tırnak Bakımı

Sonraki Yazı:En Moda Makyaj Renkleri

YORUMLAR

Bu yazıya 5 yorum yapılmış.

 1. Yazar

  Beğendim güzelmiş

 2. Yazar

  Kıvırcık uzun saçlı bakımlı bayanların çekiciliği bir başkadır

 3. Yazar

  Benimde saçlar hafiften kıvırcık ve bakımı gerçekten zor.

 4. Yazar

  düz ince telli bir saçım olduu için tarama zahmetim bile yok 🙂

 5. Yazar

  kıvırcık saçlı bayanlar daha bir başka oluyor 🙂

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir