Kitaplar ? Başarının Araçları !

Kitaplar sadece tarih için değildir, aynı zamanda bugün ve gelecek içindir de. Kitap okumak bütün şüpheleri giderir ‘ geçmişimiz ve bugünümüz hakkında. Bunlar sadece çocuklar için geçerli değildir; bunlar yaşlılar ve gençlerimiz içindir de. Kitaplar sadece basit bir şeyi ele almazlar; yazılma amaçları her zor konuyu ele almaktır.

 

Güzel kelimeler ve renkli resimlerle basılmış kitaplar çocuklar içindir ama aynı kitaplar herkesi gülümsetir, 60 yaşındaki birini bile. Farklı boyutlar, yansımaların bir karışımı, bir gölgeden daha fazlası ‘ bunlar bir kitabın önemli noktalarıdır. Bazen doğru, bazen yanlış, içindeki kelimeler bizi güldürür, bazen ağlatır, bazen heyecanlandırır, kitaplar aynı zamanda insan gibidir ‘ farklı hikayelere sahip farklı yüzler, farklı iklimler.

 

Kitap okumak bir ilhamdır, içindeki kelimelerle oynamak size güç verir, başkalarıyla tartışmak bilginizi arttırır. Kitaplar olmadan bu dünya açlıktan ölürdü. İnternet denen teknolojiye bağlı olarak kitap okuyucuların sayısı gün geçtikçe azalıyor ama ben yazılı kelimelere inanıyorum. İnanıyorum ki, teknoloji çılgınlığına ve sesli fazlara rağmen kitaplar sonsuza dek yaşayacak, kitaplar bizim en güvenilir dostlarımızdır, teknoloji sizi aldatabilir, ve kitap size asla yalan bile söyleyemez.

 

Okumak başarıya götürür ve bir kitap bu başarı için bir aletten daha azı değildir. Sürekli kafamızda sayısız sorular vardır ve kitaplar bu sorulara yanıt bulmak için en iyi şeydir. Tatlı sonlarla biten tatlı hikayeler, sadece alışveriş için değil ama aynı zamanda seyahat için, bazıları bilmesi kolay, bazıları sansürlenmiş, kitaplar aynıdır fakat farklı yüzlere sahiptirler.

 

Okumak, bir günlük bir oyun değildir, mevcut nesilde öğrenme heveslileri ve iyi okuyucular bulmak zorlaştı. O yüzden gelecek nesle kitapların olduğu kadar okumanın da önemi anlatılmalı. Okumayı yapılacak bir işten ziyade bir alışkanlığa çevirmeliyiz. Okumak düşündüğümüz kadar pahalı değildir, eskiden öyleydi, ama o zamanlar kitap klüpleri diye bir şey yoktu.

 

Şimdi her tarafta Indiana Today Book Club gibi birçok farklı konu içeren çeşitli kitaplar sunan kitap klüpleri var. Bunun gibi kitap klüpleri sadece üyeleriyle kitap paylaşmakla kalmıyor ama aynı zamanda üyeler arasında kitaplar üzerine tartışmalar düzenliyor. India Today Book Club aynı zamanda çeşitli hediyeler ve kitap alımlarında bütün üyelerine büyük indirimler sunuyor. Bunun gibi bir kitap klübüne katılmak tamamıyla buna değer çünkü cebinizi temiz tutacak ve kitapları zorlanmadan temin edebileceksiniz; dahası, okumayı eğlenceli bir alışkanlık haline getirerek zihninize düzenli egzersiz yaptırabileceksiniz.

 

Doğa ve kitaplar, onları görebilen gözlere aittir.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Reklam Nedir. ?

Sonraki Yazı:Down Sendromu

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir