KISKANÇLIK ÜZERİNE
Kıskanmak dozu ayarlanamayan karşı cinsi boğan benci duyguların doyumu niteliğinde bir hastalık derecesindeki duygudur. Neden hastalık diye nitelendiriyoruz çünkü istem dışı gelişen heriki tarafı da rahatsız eden çoğunlukla sonu acı ile biten elde olmayan kendiliğinden oluşan ve gelişen bir duygudur.
Kıskançlık günlük hayatımızda önemli bir yere sahiptir, romanlarda şiirlerde şarkılarda filmlerde yoğunca işlenir. Şu şarkıya bakarmısınız kıskançlık hangi safhadadır.”yalnız benim için bak yeşil yeşil” Yeşil gözlerin sahibine değil kıskanana aidiyeti işlenir şarkıda.
Kıskançlığın sevgiden doğduğu da tam bir safsatadır, aldatmacadır gerçeği ifade etmemektedir. Çünkü sevgi fedakarlıktır sevgi inanmaktır anlamaktır onun gibi anlamak ona kendini adamaktır.
Kıskançlıkta ise sadece ben vardır benim olsun vardır. Hastalık derecesinde kişisel egonun tatminidir kıskançlık.
Karşıdakine nefes alma şansı yaşama şansı tanımaz ve yuvalandığı kalpte kendini öylesine masum sunar ki taşıyıcı bile inanır buna ”ne yapiim çok seviyorum” yada ”bu seni çok istediğim içindir”lerle gizler gerçek yüzünü hastalığı kıskançlık.
Kimi üç yaşında kardeşinden kıskanmıştır kimi dozunda olursa faydalıdır demiştir. Hatta bu satırların yazarı bile kıskançlıktan medet uman bir özdeyişle noktalayacak yazısını  ”BENİ HERKESTEN KISKANACAK KADAR DEĞİL, HERKESİ KISKANDIRACAK ÖLÇÜDE SEV…”

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Reklamcılıkta Yeni Boyut ve Facebook

Sonraki Yazı:Lösemi Hakkında Bilgiler

YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Kıskanmanın dozunu iyi ayarlamak gerekir,yoksa bıktırırsınız. Elimde tutayım derken dahada kaçırırsınız

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir