Kilo Almak İstiyorum

Aslında ters bir konu oldu. Hemen herkes daha zayıf bir vücut ve neticesinde kilo vermeyi ister. Ancak bazı arkadaşlarda kıskanılacak bir durum var: Kilo alamamak! İşte bu yazımda o arkadaşlar için bazı tavsiyelerim olacak. Kilo almak isteyip alamayanlar dikkat.

Öncelikle günde ne kadar hareket ediyorsunuz bunu gözden geçirin. Bu sorunu yaşayan insanlar genelde hiperaktif diye adlandırdığımız, yerinde duramayan kişiler. Hareket miktarınız ne kadar azalırsa sindirim hızınız da o kadar düşer. Protein ağırlıklı beslenin. Makarna, patates, pilav gibi gıdaları tüketmeye özen gösterin. Televizyon izlerken, bilgisayarda zaman geçirirken bir şeyler atıştırın. Mümkünse çerez tarzı olsun ve aşırıya kaçmadan tüketin. Hızlı yemek yemeyi deneyin. Öğrencilik yıllarınızı hatırlayın. Bir yere yetişme telaşıyla hızlıca yemeği bitirdiğiniz o günleri. Bu daha az sindirim sonrasında ise kilo almanıza yardım edecektir. Yemeklerinizin yanında asitli içecekler tüketin. Kola, gazoz gibi gazlı içecekler şekerin de etkisiyle kilo aldıracaktır. Son olarak yemek saatlerini düzenleyin. Öğün atlamamaya özen gösterin ve özellikle akşam yemeğine dikkat edin. Uzmanlardan sıkça duyarsınız ‘’akşam 6’dan sonra yemek yemeyin’’ lafını. Akşam yemeğini 1 saat ileri almayı deneyin.

Son olarak tüm bu yazılanlar sadece kilo alma sorunu yaşayanları ilgilendirir ve bir hekim tarafından yazılmamıştır. İleri derecede bir kilo alma sorununuz varsa hekim yardımı alınız.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Maya Takvimi ve Kıyamet Günü

Sonraki Yazı:Serbest Kıyafet Uygulaması Nasıl Oldu?

YORUMLAR

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Bende istiyorum ama 5 senedir 50 – 55 kilo arasında gidip geliyorum 110 kilo adamın yediğini yedim 1 saatte ne varsa eridi gitti 🙂 bi kilo alamadım.

  2. Yazar

    bende kilo almak istiyordum size öneri yediğiniz şeyleri arttırın ayrıca zeytinyağı için zeytin yağı çok özenli misal yatmadan önce 10 bardak içerseniz ikibuçuk kilo alırsınıoz tabi misal zeytin yğı içmek kolay değildir ama ben zeytin yağıla aldı boy 179 kilo 67 bu işe başlamadan önce kilom 52 idi şuan da normalim ha eğer kasyamak gibi bir probleminiz yoksa hergün 5 öğün bolbol yemek yiyin aralara abur cubur serpistirin hergün zeytin yağı için (artık nekadar almak istiyorsanız okadar için) bunu 1-2 ay devam ettirin sonra bi bakmışsınız ki göbeğiniz sizden önde gidiyor ^_^

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir