İtici Reklamlar ve Firmaya Zararları

Televizyon hayatımızın olmazsa olmazlarından artık. Bir dizi, futbol maçı, şov programı izlemeden edemiyoruz. Tabi bu tarz yapımların izleyiciyle buluşabilmesi için televizyon kanallarının alıp, yayınladığı reklamlar var. Firmaların ürünlerini tanıtabildiği, daha çok satmayı planladığı reklamlar. Olması gereken bu ancak öyle itici reklamlar yayınlanıyor ki ürünü almamamız için her yolu denemişler adeta. Ben gözüme çarpan bazı itici reklamları ve neden böyle göründüklerini açıklayacağım size.

Aklıma ilk gelen Metin Şentürk’ün oynadığı Mediamarkt reklamı. Yıllarca Türk halkının zihninde görme engelli bir sanatçı olarak yer eden Metin Şentürk para için bu engelini kullanıyor. Bakmadan almayın sloganı ne kadar güzel seçilmişse bu reklam projesinde kendisini oynatmak bir o kadar kötü tercih. Hele bir de reklamda kullanılan kadın sesinin iticiliği ve insanı kanal değiştirme mecburiyetinde bırakan yanı var ki sormayın gitsin.

Tabi inşaat reklamların olmazsa olmazı Ali Ağaoğlu. Zenginliği ve projeleri ile kendisini herkese tanıttı. Ancak reklam filmleri son derece başarısız, itici. Maslak 1453 projesi için çektirdiği reklam filmine bakalım. Orman ister misiniz sloganı güzel ama kimse o ormanın içerisinde atla gezecek kadar bilinçsiz değil. Bundan sonraki reklamlarında parasını ve akıl almaz fikirlerini kendisine saklasa daha güzel olur.

Ve en son karşılaştığımız Turkcell Style reklamı. Bu seneye damgasını vuran Gangnam Style dansı ve şarkısı oldukça abartıldı.Bir de aradan zaman geçmesine rağmen reklam filminde kullanılınca etkisini yitirmiş bir hal aldı.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Samsung galaxy-s3 ipone-5

Sonraki Yazı:Makale Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Maalesef ülkemizde bu tip insanlar ve firmalar var.Sırf daha fazla ürün satabilmek için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir