İSRAİLİN TOPRAK VE TARIM POLİTİKALARI ÜZERİNE
Kapitalist sistemin insan ve insanlık üzerine oyunları hız kesmeden devam ediyor. Bu gün tarım sektöründe kullanılan tohum gübre ve benzeri ürünlerin çok büyük bir çoğunluğunun israil menşeli olduğu ilgili kişi ve kurumlarca bilinmektedir. Bu ürünlerin hemen hemen hepsi ya kimsaldır yada kimyasal içermektedir. Anadolu tarımınında bu tohum ve gübreler kullanilmaktadir, bu ürürnlerle yılda bir kaç kez mahsul alınmakta ve durum yatiştirici ve satıcı kesimin işine gelmektedir. Ancak insan sağlığı açısından büyük tehlike söz konusudur. Tarım alanında kullanılan suni gübre veya kimyasal maddeler, suyun ve toprağın kirlenmesine neden oluyor.
Tarımda gerçekleşen bu kirlenme hem topraklarımızın verimsizleşmesine neden oluyor, hem de iklim değişikliğine katkıda bulunuyor. GDO lu gidalar insanlarin sağlığını ciddi ölçüde tehdit etmektedir. hatta insanlik büyük tehlike altindadir. GDO’lar konusunda çalışmalar yapan bir çok bilim insanı, doğrudan veya dolaylı olarak GDO geliştiren küresel şirketlerle işbirliğine gitmekte oldukları konuya ilgi duyanlarca bilinmektedir. hükümetler ve yerel yönetimler bu durumu ya desteklemekte yada sessiz kalmaktadırlar..
bilinmelidir ki, kuş gribi , delidana hastalağı ve benzeri insanlığa büyük zararlar veren sonu ölümlerle biten GDO kaynaklı hastalıklar unutulmamıştır, izleri ve yaraları tazedir. Ama tarımdaki bu sınır tanımaz fütursuzluk (İSRAİL KAYNAKLI)
yalnız insanlığın değil dünyanında dengesini tehdit eder niteliktedir.
Eğer yetkililer ve ilgililerce önlem alınmazsa insanlığı çok büyük bir tehlike beklemektedir. Ve ben TOPRAĞIN İNTİKAMI diye nitelendirdiğim hastalığın bundan öncekiler gibi (kuş gribi- delidana) değil daha korkunç sonuçlar doğuracağını düşünüyorum. denilebilir ki dünya nüfusunun yarıya yakını bu durumdan payına düşeni alacaktır ne yazık ki. Çok geç olmadan gereken yapılmazsa israilin 3. dünya ülkeleri üzerindeki bu oyunu başarıya ulaşacaktır.
Acil önlemler alınmazsa TOPRAĞIN İNTİKAMI kıyameti andıracak kadar acımasız olacaktır. Gereken önlemlerin alınması ümidim giderek azalmaktadır, herşey kapitalis sistemin ve israilin istediği gibi olacaktır. İnşallah ben yanılırım.

Yazar: ihsan Usta

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Work and Travel Hakkında Bilgiler

Sonraki Yazı:Üniversiteye Yeni Başlayanlara Ufak Tavsiyeler

YORUMLAR

Bu yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Yazar: ihsan Usta ya teşekür ederiz.

  2. Yazar

    Sevgılı ıhsan usta yazdıgın konu gercekten hasas bu konu gerceken onemlı bız gunluk yasantımızı surdururken hızlı ve acelecı ve takıpsız yasıyoruz halıyle dunyada olan bıten olaylar pek ılgı halınde olamıyoruz halıyle tepkımızde olmuyor bızlerı belkı bılınclı olarak bu kadar meskul eden sıstem planlandıgı bıbı hedefıne ulasmakta yol alıyor gdo gıdalarımızda ama oncelık bızı bu denlı meskul eden sısıtemı sorgularsak belkı gdo ve benzerı hata bılmedıgımız konular hakındada bılgı sahıbı olucaz ve onlemler alıcaz bızı boyle meskuleden sıtemı kaldırıp tukeyıc degıl uretıcı bır ulke olmak yolunda adımlar atıgımız anda karsı duramıycagımız hıc bır durum olmıycaktır

  3. Yazar

    Sinsi sinsi daha neler çeviriyor bunlar, bir ara baya araştırma yapmıştım bunlar üzerine.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir