İş Görüşmesinde Bunlara Dikkat Ederseniz Kazanırsınız

Toplumun en büyük sorunlarından bir tanesidir işsizlik. Okulu bitirdiniz, erkekseniz askerliği aradan çıkardınız artık düzenli bir iş bulmanın vakti geldi diye düşünüyorsunuz. Son derece haklısınız. Peki bir iş görüşmesinde nelere dikkat etmeliyiz? Hangi cevaplardan uzak durmalıyız?

Öncelikle size eksik yanlarınız sorulduğu zaman sakın uzun bir liste saymayın. Ve eğer konuşmanızı gerektirecek, sunumlar yapacağınız bir iş ise ”topluluk önünde konuşmaktan korkuyorum” cevabı vermeyin. Bu sizi bir kaç adım geri plana atacaktır.

Nasıl bir maaş istiyorsunuz sorusu geldiği zaman klasik yanıtlar vermeyin. Eğer ”fark etmez, herhangi bir ücretle çalışırım” gibi yanıtlar verirseniz kaybedersiniz. Bunun yerine karşı tarafın teklifini sorun ve ortalamadan biraz daha yüksek bir rakam söyleyin. Yine de ilk görüşmelerde maaşın uzun uzadıya konuşulması doğru olmayacaktır.

Sizi işe alıyoruz çünkü … diye bir cümle gelir ve gerisini sizin tamamlamanız istenirse kesinlikle bilmiyorum demeyin. Yada kendinizde beğendiğiniz tek bir özellik ile zaman kaybetmeyin. Okuduğunuz okuldan, daha önceki başarılarınızdan bahsedin ve değerinizi hissettirin.

Ve iş görüşmelerinin klasik sorusuna geldik. Kendinizi 10 yıl sonra nerede görüyorsunuz?
Bu soruya cevap verirken oldukça dikkatli olun çünkü iş durumunuzu etkileyecektir. Her soruda olduğu gibi buna da ”bilmiyorum, emin değilim” gibi yanıtlar vermeyin. Bunun yerine ”kendimi geliştirmiş, bu şirkette yönetici olmuş ve önemli bir iş adamı olarak görüyorum” tarzı cevaplar vermeye özen gösterin. Bu işverenleri etkileyen bir cevap olacaktır.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Twitter’da Doğal Yollardan Takipçi Kazanmak

Sonraki Yazı:Torrent ve Kullanımı

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    teşekkür ediyorum bilgilendirme için

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir