İphone’un Getirdikleri

Cep telefonlarının kullanımının artmasıyla birlikte gelişmişlikleri de arttı doğal olarak. Tabi bunlar arasında en büyük yatırımı İphone ile Apple firması yaptı. Kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilen bu telefonlar hayatımıza da pek çok yenilik getirdi. Bunlardan bazıları firmanın kendine ait ürünlerinin satıldığı App Store. Kullanıcılar kendilerine ait kullanıcı adı ve parolalarıyla buraya girip ücretli yada ücretsiz pek çok programa erişebilirler. Daha önceleri cep telefonlarına uygulama yüklemek adeta bir eziyet iken artık hemen herkes bu uygulamalara rahatça erişebiliyor.

İphone’den önce de dokunmatik ekranlı pek çok telefon denemesi yapılmıştı çeşitli firmalar tarafından. Ancak çoğu bekleneni verememiş, kullanıcılar tarafından beğenilmemişti. İphone bu noktada büyük bir yenilik getirdi ve artık kaleme bağlı kalmadan, sadece parmak uçlarıyla da işlem yapılabilen cihazlar üretti.

Ayrıca kullanıcılar İphone telefonlar ile artık adeta bir cep bilgisayarına sahip oldular. Artık isteyen herkes web sayfalarını dilediği gibi gezebilecek, işlemlerini hızlı bir şekilde mobil olarak halledebileceklerdi. İphone bu yeniliği getirmeden önce bir cep telefonuyla bunları yapmak oldukça güçtü. Yine bazı firmalar denemeler yapmış ancak beklentilerin çok uzağında kalmışlardır.

Ve en önemlisi artık diğer firmalar için de olayı başka bir boyuta taşıdı İphone. Cep telefonları sadece numaralar aracılığıyla insanların birbirini aradığı alet değil bir çok işlemin bir arada yapılabildiği makineler haline gelmişti.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:SEO Kavramı ve Kazançları

Sonraki Yazı:21 Aralık Çılgınlığı:

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    iphone nin akıllı telefon konusunda rakibi yok gibi belki biraz galaxy ile samsung arkasından geliyor ama eski dev nokia çöktü resmen.

  2. Yazar

    iPhone vazgeçilemez oldu bakalım daha ne kadar gelişecek.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir