iPhone’u Modem Olarak Kullanın

Çağımızda telefonların hızla gelişmesi ile vazgeçilmezimiz oldu akıllı telefonlar. Birçok özelliği ile bilgisayarlarla yarışan bu cihazların en çok rağbet gören özelliklerinden biri de modem olarak kullanılabilmeleridir. Telefonumuzu modem olarak kullanıma açarsak bilgisayarımızdan internete girebilir ya da diğer cihazlara bağlantıyı paylaştırabiliriz. Bu yazımızda size iPhone’u modem olarak nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

iPhone’u modem olarak kullanmanın iki yöntemi vardır. Öncelikle USB kablo yönteminden bahsedeyim. Bilgisayarda iTunes kurulu olmalı. iPhone’den Ayarlar> Kişisel Erişim noktası seçeneğine ilerliyoruz. Buradan Kişisel Erişim Noktasını açık hale getirirsek işlem tamamlanıyor. Kablonuz internete ve iPhone’unuza bağlıysa internete bağlanmış olursunuz. Telefonun üst kısmında kaç adet bağlantı olduğu size listelenecektir zaten.

Diğer yöntem Wifi kullanarak bağlantı sağlamak. Kişisel Erişim Noktası açıksa yanınızdaki diğer cihazlara bağlantıyı paylaştırabilirsiniz. Bilgisayarınızda bulunan ağ ayarlarında da bu bağlantıları görürsünüz.

Bu bağlantının güvenli ve sorunsuz olması için iPhone bir şifre belirliyor. Daha sonradan isteğe göre değiştirilebilecek bu şifre bilgisayardan bağlantıyı onaylamaya yarayacak. Küçük büyük harfe ve boşluklara duyarlı bu parola unutulmamalıdır.

Parolayı ilgili yere girdikten sonra bilgisayar internete bağlanacaktır. iPhone’u modem olarak kullanmanın bir sınırı vardır. Wifi üzerinden işlem yapıyorsanız en fazla 5 adet bağlantı kurabilirsiniz. Pil ömrünüzü uzatmak için bağlantıyı kullanmadığınız zaman Kişisel Erişim Noktasını kapalı hale getirin. Aksi durumda çok pil harcanacağından zor duruma düşebilirsiniz.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Tasarımcıda Bulunması Gereken Özellikler

Sonraki Yazı:Kalp Krizi Belirtileri ve Yapılması Gerekenler

YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    teşekkürler.ben samsungcu olmama rahmen applenin tasarımlarından vazgeçemiyorum

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir