İNTERNET TEKNOLOJİSİ GELİŞİYOR
Sanal Ağın giderek yaygınlaşmasıyla internet ortamı ağ ortamının alt yapısını zorlamaya başlamaktadır. Teknolojide hızla ilerlerken her gün yeni birçok kullanıcı bu ortama katılmakta ve ihtiyacı karşılamak için yeni çözümler yeni ürün çözümleri keşfedilmektedir.
Sosyal paylaşım sitelerine giderek ilginin artması ve yeni çıkan mobil cihazların ağ üzerindeki video paylaşımlarına yönelik ilgisi ağ alt yapısının önemini arttırmaktadır. Bu türs siteleri kullanabilmek için bu alt yapının hızlı ve sağlam olması gerekmektedir.
İnternet ortamında 1 dk da dünya üzerindeki ağ ortamında hemen hemen 640 terabaytlık veri hareket etmekte artan akıllı telefonlar ve sosyal paylaşım sitelerine artan talep bu veri dalgasından daha fazla verinin yaklaştığına işaret ediyor. İlerleyen zamanlarda bu talebin daha fazla artacağı 2015 yılında bu verdiğimiz verinin 2 katına ulaşacağı öngörülüyor eğer bu alt yapı ile devam edilirse 3 yıl sonra 1sn de Ip üzerinden geçen videoların görüntülenmesi 5 yılımız alacak.
Teknoloji hızlanırken alt yapının güçlendirilmemesi halinde artan kullanıcı sayısına yetişemeyecek ve çökme durumu oluşabilecek. Bilim adamları yeni siysem üzerinde çalışmakta ve tüm teknoloji firmaları bu yeni hızlı ağ yapınsın araştırmalarını desteklemektedir.
Aynı zamanda yakında elektrik bulunan her ortamda internete girebileceğiz. Işığı açsak yada açmasak bile nette sörf yapabileceğiz.
Su an net ortamında Yotube de 1,3milyon video,204 milyon kişi eposta gönderiyor ,facebook da 6 milyon insan kayıtlı bu tüm kişilerin toplandığında nerdeyse dünya nüfusuna yakın bir sonuç elde edebiliriz. Bu nendenler le bilim adamalarının çalışmalarını bir an önce tamamlamasını yeni süper hızlı ağların hayat geçirmesini diliyoruz. İzleyeceğimiz videoyu 5 yıl beklemek çok ta bizim için eğlenceli olmaz herhalde.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Yeni bir soluk SohbetZamani.com

Sonraki Yazı:İnternette Yeni Dönem Sansür

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Hayatımız artık internet üzerinden yapacaklarımızla ilerleyecek hocam.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir