İnsanları Mutlu Etmek Kolaydır

Çevremizde mutlu etmemiz gereken onlarca insan var. Her defasında kendime bunların ne kadarını mutlu edebildiğimi ve ne kadar önemsediğimi sorar hayatımı buna göre yönlendiririm. Çünkü insanlar bir birlerine bağımlı olarak yaşantılarını sürdürürler. Bir zorluk çektiğimizde, sıkıntılı anlar yaşadığımızda bize en yakınlarımız yardım eder. Ve bu tarz bir destek bekleyebilmek için insanları mutlu etmeliyiz. Mutlu edelim ki onlar da bize iyi davransınlar, kendimiz mutlu olalım.

Öyle zor bir iş değildir aslında insanları mutlu etmek. Yaşlı ziyaretlerini genelde bayramlarda yaparız. O zamanlarda bile ne kadar mutlu olduklarını hissederiz o insanların. Birde normal yaşantımızda, boş bir vaktimizde aynı insanlar ziyaret ettiğimizi düşünelim. Kendisini yalnız hissetmeyecek o yaşlı insanlar ne kadar da mutlu olacak bir düşünün.

Yine aynı şekilde küçük çocukları mutlu etmek insana inanılmaz bir haz veriyor. İşten, okuldan yada bir yerden dönerken mahallede oyun oynayan küçük bir çocuğa vereceğiniz bir çikolata, bir şeker onu dünyanın en mutlu insanı yapacaktır çoğu zaman.

Ailemizdekileri de mutlu etmeliyiz tabi. Annemize, babamıza hatta kardeşlerimizin sürekli hal ve hatırlarını sorarsak onları ne kadar önemsediğimizi hissedeceklerdir. Bu belki bizim 5 dakikamızı bile almayacak ancak uzun süre karşı tarafı mutlu edecek bir eylem olacaktır.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Sunum Yaparken Bunlara Dikkat Edin

Sonraki Yazı:Ailenizle Zaman Geçirin Kendinizi İyi Hissedin

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 5 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    çok güzel olmuş performans ödevimden yüksek alcam teşekkürler

  2. Yazar

    insanları mutlu etmek zordur onları mutlu etmek kimi zaman kücücük bir hediye ile mümkündür ancak mutlu olmama psikolojisi içinde olan insana da dünyaları bağışlasanız mutlu edemezsiniz 🙂

  3. Yazar

    münanzara için çok güzel bir yazı saol

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir