İnsanın Kalitelisi var mıdır?
Kalite kelime anlamı olarak bir ürünün yada kişinin bilinen ve kusursuz sayılacak özellikleri bünyesinde barındırması anlamını taşımaktadır. Bu tanımı insanla ilişkilendirecek olursak kalite kaliteli insan nedir sorusuna geliriz. Türk vatandaşına bugün kaliteli insan nedir diye soracak olursak verilecek cevaplar hemen şöyle olacaktır.
1-Yakışıklı olması
2-İyi eğitime sahip bulunması
3-Zengin olması
Sizce bizlere bu bakış açısında kaliteli insan özellikleri yani insanı insan yapan vicdan , vefa, merhamet,inanç gibi diğer özellikler unutturulmuş yada bilinçli olarak bu özellikler yok edilme çabasında olabilir mi?
Aslında kaliteli insan kalbinde sevgiyi taşıyan ve çevresine duyarlı olan yukarda da bahsettiğimiz vefa, vicdan, merhamet, inanç gibi insanı insan yapan özellikleri kalbinde özünde bulundurandır.
Cebindeki parası, ya da altındaki Ferrarisi olanının kabul gördüğü günümüzde bu özelliklere sahip olanların neden sayılmadığını neden bu insanların makbul olmadığını düşünmüyor değilim.
Çağımızın Türkiye sinde dizilerde bu tip erkeklerin konusu işlendiğinden midir nedir günümüzdeki genç kızlar bu tarz erkek tiplemeleri yaratmışlar zihinlerinde ve onların arayışındalar. Fakir ama bu özelliklere sahip oğlanlara burun kıvırıyor o yarattıkları tiplerin arayışıyla hayatlarını bazları mahvediyor.
Gençlik yakışıklılık, zenginlik baki olan kavramlar değildir ne var ki. En kalıcı olan ruh güzelliğidir bunu göz ardı eden genç kızlarımız yarının anneleri artık gözlerinizi kapatmayın dünya pembe çerçeveli gözlüklerle bakılmayacak kadar acımasız.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Evlilik Dediğin Böyle Olmalı Bir Ömür Sürmeli !!

Sonraki Yazı:SEVDİM SENİ

YORUMLAR

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    Kaliteli Olmak İçin Kaliteli İnsanlarla Gezmek Gerekir

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir