İletişimde Küreselleşen Dünya ve İnternet

İnsanlığın başarısı diye bildiğimiz sanayi devriminden itibaren günümüze kadar ulaşan bilgi iletişim teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte günümüz dünyasında kitle iletişim araçlarının etkisiyle özellikle internet ortamının giderek daha yaygın hala gelmesi şüphesiz iletişim alanında ülkeler arasında ki sınırı kaldırmıştır.

Bununla birlikte küreselleşme dediğimiz kavram insanlığın bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır.
Günümüzde iletişim alanında kendisini her geçen gün bir kat daha ileriye götüren iltişim dünyasının, sınırların ortadan kalkması ile birlikte insanların internet kavramı üzerinden birbirilerine ulaşması hiç şüphesiz küreselleşen iletişim dünyasının en büyük ürünüdür.

Son dönem teknolojik ürünlerin özellikle 3G, 4G vs.. gibi cep telefonu kullanım özelliklerinin sürekli geliştirilerek insanların birbirileri ile olan iletişimini sadece sesli konuşma unsuru değil aynı zamanda görüntüleme (Sesli Chat) özelliği ile de hem telekominikasyon hem de internet alanında kendisini sürekli geliştirmektedir.

Bilgi iletişim teknolojileri uzay çağını yaşadığımız bu yıllarda kitle iletişim araçlarını da etkileyip oturduğumuz yerden dünyanın bir başka yerine ulaşabilme rahatlığını en üst düzeye getirmiştir. Bununla birlikte sanal ortamda dünyamız birbirine sınırı olmayan tek bir yer olarak karşımıza çıkmıştır..

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:SORU : BİR BELA TÜRÜ ? Cevap : TERÖR

Sonraki Yazı:Düşündüren Güzel Sözler

YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar

    uzay çağını yaşadığımız bu yıllarda kitle iletişim araçlarını da etkileyip oturduğumuz yerden dünyanın bir başka yerine ulaşabilme rahatlığını en üst düzeye getirmiştir. Bununla birlikte sanal ortamda dünyamız birbirine sınırı olmayan tek bir yer olarak karşımıza çıkmıştır..

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir