Hayatımızı yönlendirmek
Doğarken anne babanız seçme hakkınız yoktur. Onlar sizi dünya ya getirmiş ve onların koyduğu kurallara göre büyümek zorundasınızdır. İlk terbiyeyi ve ilkleri onlarla yaşarsınız. Yaşınız kamile erse dahi onarlın gözünde o doğan minicik bebeksinizdir.
Aşırı koruyucu ve müdahaleci bir ailede büyümüşseniz bu aile ortamında kendi özgürlüklerinizi yaşama şansınız pek olmaz. Nedeni ise onarlın size koyduğu kuralar uymak zorunda olmanızdır. İsyan edip kazara kendi hayatınızı yaşamaya kalksanız siz asi çocuk olarak nitelendirilecek ve onların saygısını kaybedeceksiniz. Peki ne yapmalısınız kendi hayatınızı yaşamalımı? Yoksa onları yönlendirmeleriyle mi yaşamalı? İşte bu ikilemde arafta kalmış gibi olur ruhunuz daralırsınız. Onların kuralları ağır gelir bir süre sonra dış dünyaya heves eder bir gün kaçıp gitme hayalleri kurarsınız.
Kaçıp gittiniz varsayalım peki özlemlerle geri dönme isteği başlar bu kez sizi sıkmaya. O yüzdendir ki kendi hayatınızı yönlendirmek istiyorsanız ve anne babanızda aşırı korumacıysa onarla kendi ayaklarınız üzerinde durabileceğinizi göstermeli ve doğruyu yanlışı kendinizin yaşamak istediğini belirtip bir süre uzak kalmalısınız, yoksa bir gün onlar olmadığında bocalayacağınızı boşluklara düşeceğinizi ifade etmelisiniz. Hiçbir anne baba ölüm gerçeğini inkâr etmez. Bu gerçek onların yüzüne vurulduğunda sizin fikirlerinizi kabullenecek ve sizi size bırakmaya razı olacaklardır. Halen aksi oluyorsa emri vaki ayrılık en geçerlisidir yoksa hep bir kalıpta yaşamaya mecbur kalacaksınız.
Sevgili okurlar İslam dininde anne baba saygısına her ayette değinilmiştir. Ama anne babalar aşırı korumacı olduklarında bilmiyorlar ki onları korumak isterken özgüvenlerini kaybedecek ve hayatta silik olarak kalacaklar. Anne babanıza ters düşmeden kendi hayatınızı yönlendiriniz böylelikle her şeyin üstesinden gelebilecek gücü kazanmış olursunuz.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Hepsi Rüya

Sonraki Yazı:GEÇMİŞİN GİZEMLERİ SANATTIN TARİHÇESİ

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 11 yorum yapılmış.

 1. Yazar

  çok güzel yazi tesekkürler

 2. Yazar

  Sonuna kadar okudum çok başarılı.

 3. Yazar

  Kader denen şeyden ne güzel bahis edilmiş..

 4. Yazar

  Güzel yazı teşekkürler.

 5. Yazar

  çok güzel ve açıklayıcı bir yazı olmus paylaşımlarınız için teşşekür ederim

 6. Yazar

  Güzel bir yazı.

 7. Yazar

  Yararlı bilgiler verilmiş. Teşekkürler.

 8. Yazar

  insanlar hayatına yön vermekte gerçekten zorlanıyor.

 9. Yazar

  elbete insanlar hayatındaki deyişikliklere yönvermekte zorlanacaklar zorlanmasalar zaten bir hayat olmaz ..

 10. Yazar

  ben hayatımda kolay bir şekilde yönverenlerden biriyim sanırım verdiğim kararların herzaman arkasında durmuşumdur..

 11. Yazar

  insanların hayatını yönlendirmeleri bencede guzel bişey başarıya ulaşmalarıda o kadar kolaylaşır.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir