HAYAT’A ANLAM KATMAK:
Bugün hava çok güzeldi ailemizle bir plan yaptık çoluk çocuk toplanıp pikniğe gidecektik.
En güzel yemekleri hazırladık.börekler ..kekler pastalar.heyecanla hazırlanmaya koyulduk.
Bir anda güneşin etrafını kara bulutlar sardı.olabildiğince kuvvetti bir rüzgar çıktı..öyle ki ağaçlar yere eğiliyordu..
pencereleri nasıl kapattığımızı bilemedik.herkesin yüzü asıldı. Çocuklar ağlamaya başladı.
Piknik sepetimizi boşalttık.o anda yağmurda hafiften çiselemeye başladı. Üzerimize birer hırka aldık.herkesin morali bozulmuştu.tüm planlarımız suya düşmüştü.
Elime sıcak çayımı alıp pencerenin kenarına oturdum..izlemeye başladım. Bir yandan da ailemin keyfini nasıl getiririm diye düşünüyordum.
yağmur o kadar güzel yağıyordu ki. Islanmasın diye dışarı da duran koltuğun üstüne serdiğimiz naylona damladıkça inanılmaz zevk veriyordu kulağıma.
Gözlerimi kapattım o sesi dinlemeye başladım.ne müthiş bir şeydi. Herkese seslendim yanıma gelin dedim.
Önce annem geldi babam, kardeşlerim, yiğenler im derken pencerenin önünde bi yığın insan olduk..
Şimdi dedim herkes gözlerini kapatsın.önce mırın kırın etseler de herkes gözlerini kapattı. Sırayla soracağım kim neler hissettiğini en güzel şekilde ifade ederse
Piknik sepetindeki en güzel yemeği o yiyecek dedim.gülüştük.bi sessizlik oldu. Annem anlatmaya başladı.
Bir uğultu duyuyorum insanı ürpertiyor ama yağmurun hızlı yağışı onun toprakla birleşip çıkardığı ses içimi rahatlıyor dedi. Babam başladı sonra,yağmurun saçlarıma değdiğini düşünüyorum bu ıslaklık hoşuma giderdi dedi.
Sırayla herkes bir şeyler söyledi. Sonunda konuşma sırası bana geldi.herkes canla anlatacaklarımı dinlemeye başladı.
Gözlerimi kapattığımda,aslında yağmurun yağışına sevindiğimi iyiki de yağdığını düşünüyorum. Ailem yanımda.kulaklarım yağmur damlalarının naylona vuruşunu duyuyor..Ağaçlar yere eğilirken çıkardığı o sesler
beni heyecanlandırıyor. Ve nekadar planlarımız alt üst olsa da böle bir günde planlamadığımız ama çokta zevk aldığımız bir gün geçirebilmek hayata farklı yönde anlam katabilmek beni çok mutlu ediyor dedim.
Bu sözler üstüne tüm ailemin neşe içinde olduğunu kimsenin artık üzülmediğini gördüm.pikniğe gidemesek te ailece yemeğimizi yedik sohbetimizi ettik
Ve hep birlikte yağmurlu bir günün tadını çıkardık..işte hayata anlam katmak böle bir şeydir.

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Al Ömrümü Koy Ömrünün Üstüne

Sonraki Yazı:Diş sağlığını önemi

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir