link

Hayat bir oyundur.

Hayat bir oyundur.

Sevgili okurlar hayat zor ve acımasız gelir çoğumuza aslında oyun büyük bir sahne oyuncularda bizleriz . Güleriz ,ağlarız ve oyun biter ışıklar söner toprak altına gider bedenimiz. Bu hayatı doyasıya yaşamak eğlenmek gülmek herkesin hakkıdır. Oysa bazen kendimize zindan ederiz hayatı bir melankoliye kapılır acabalarla çünküler ile yaşar ve hep isyan ederiz başımıza gelen olumsuzluklara isyan ederiz. Oysa hani bir laf vardır ya bardağın dolu tarafını görmek lazım yani olumsuzluklarda bile bir iiy yan görüp onunla avunmayı öğrenmeliyiz.

Hayat denilen oyunun oyuncakları olan biz insanlar hayatı olumsuzluklara rağmen iyi taraflarıyla görmeye başladığımızda acıların bizi daha az etkilediğini ve acıların fırtına sonrası toz bulutları gibi dağıldıklarını görürüz. Sonra artık hayat daki acılar bizi daha az yaralar. Çoğu insan bu acılarla baş edemediği için canına kıymakta yada kendini saçma sapan başka uğraşlara vermektedir. Direnmek ve baş etmeye çalışmak yukarıda da belirttiğim gibi hayatın acı yönlerini olumlu taraflarıyla yaşayarak baş etmeye çalışırsak dediğim gibi hayatın zorlukları acıları bizi daha az yaralar.

Hayat bir oyundur draması, sevinci, komedisi ile bir bütündür. Biz oyuncuların replikleri ise yaratıcımız tarafından yazılmıştır. Bu repliklerin ezberini yapmayız doğaçlama yaşarız. O yüzdendir ki sadce acılara takılıp kalmamak gerekir. Kader ve şerrin yaratıcıdan olduğuna inanıp vurguladığımız gibi olumlu taraflarını görmek gerekir.

Hayatın oyun sahnesinde komedi gibi bir ömür yaşamanız ve rol arkdaşlarınızın  çekip gitmediği bir hayat dilerim sizlere İYİ SEYİRLER dilerim…

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:ÇOCUKLARIN OKULDAKİ BAŞARISINI SAĞLAMAK İÇİN TAVSİYELER

Sonraki Yazı:Sevgili Laptopum

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir