link

Hayal Kırıklığı

Hayal kırıklığı
Beyninizi bir tarla gibi düşünün ona düşünce ve hayal tohumu ekip yeşermesini bekliyorsunuz bu arada gözyaşlarınızla bu tohumları suluyorsunuz. Bazen araya zararlı ot gibi fikirler bitiyor bunları temizliyorsunuz ve bazen de verimsiz tarlanıza bakıp işi oluruna bırakıyorsunuz.
Hayal kırklıklarını herkes yaşayabilir eğer karşımızdaki insandan çok fazla beklenti içine girdiysek bu beklentilerin olmaması bizi yıpratabilir. Bu nedenle karşınızdaki insandan çok fazla beklenti içine girmemek ve işi hayat akışına bırakmak en mantıklı ve yıpranmamak adına en iyi çözüm yoludur.
Eğer siz hayalinizin olması adına her şeyi yaptığınıza inanıyorsanız, o halde hayaliniz gerçekleşmediğinde üzülmeniz gereksizdir çünkü siz gereken çabayı göstermiş olması için her yolu denemişsinizdir belki de o hayalin olmaması sizin için hayırlısı olacaktır.
Hayallerin gerçekleşmesi bazen şans gerektirir şansı olmayan bahtsız bedevi ne yaparsa yapsın çöldeki kutup ayılarına yem olur. Espri bir yana şans olgusu hayallerinizin geçekleşmesinde etkilidir.
Hayalleriniz olmadı diye umutsuzluğa kapılıp derin bir bunalıma gömülürseniz hızla geçip giden yaşamın diğer zevklerinden mahrum kalır, sonrada yaşlandığınızda bu seferde geçip giden ömrünüzü yaşayamadığınıza üzülürsünüz. Bu yüzdendir ki geçip giden yaşama ayak uydurun eğer o hedefleriniz ve hayalleriniz olmadıysa kendinize yeni hedefler ve hayaller belirleyin.
Umut ve hayaller bir insanın varoluşunu canlı tutar bu nedenle haya etmekten ve ümit etmekten vazgeçmeyin..
İyi sohbetler okurlarımız…

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:GOLDEN GLOBE VE SEVGİLİ MELTEM

Sonraki Yazı:EVLATLARIMIZ

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir