Hatalardan ders almayı öğrenebilmek

Hayatınız uzun ya da kısa bir yol gibidir sonucunun nereye kavuşacağını bilirsiniz sonu hep ölümdür. Fakat bu yolda ilerlerken karşınıza çıkacak problemler olabilir bunlarda verdiğiniz kararlar sizin için iyi sonuçlandıysa doğru kötü sonuçlandı ve hayatınızda daha çok pürüzlere sebep olduysa o halde hata yapışsınız demektir. Her insan öyle ya da böyle hataya meyillidir ve hata yapabilir. Hatalar bir insanı olgunlaştıran ve onu bu zorluklar karşında güçlü kalmasına sebep olan durumlardır da aslında çünkü bir insan hata yaptığında hatasının nelere mal olacağını gördükten sonra hatasını bir akıl ve mantık süzgeciyle değerlendirir, tekrara aynı durumlarla karşılaşmamak için tartar ve değerlendirir. Tekrar benzer ya da aynı durulma karşılaştığında geçmişin deneyimleriyle aynı hatayı tekrarlamamak adına kara verir işte buna hatalardan ders almak diyebiliriz.

Hatalarından ders alan bir insan doğrularını daha net yaşar ve karakteri şekillenirken tecrübeleriyle hayatını daha net yaşar. Hayatınızı gözden geçirdiğinizde hatalarınızın benzer şekilde devam ettiğini görürseniz demek ki siz hatalarınızdan dersler çıkarmayı bilmiyorsunuz demektir. Buda sizin zayıf karakterli ve tutarsız yapıda olduğunuza işaret eder. Zayıf ve tutarsız insanlarda hayat yolunda yürürken birçok hayatın dipsiz çukurlarına düşmeye çıkmaya yada o çukurların dibinde kalmaya mahkumdur.

Şimdi sorarım size hayatınızda ki hatalarınızdan ders almadığınızda mutsuzluk kapınızda olmaz mı hep. Mutsuzluktan yakınıyoruz ya çoğumuz belki de bundan kaynaklanıyordur. Şimdi şapkanızı önünüze koyup düşünün ben neredeyim neler yaptım ve neden böyleyip ama hayatınızdan yakınıyorsanız yağın bunu gidişatı hayatınızın siz rahatsız etmiyorsa ve memnunsanız bunu yapmaya ihtiyacınız yoktur.

Sevgili okurlar hayat bir yol gibidir demiştik hayat yolunda düşmeden dimdik ilerlemek istiyorsanız olayları tartmadan ölçmeden biçmeden önünüze geldiği gibi yaşamayın. Değerlendirin düşünün hatasız kul olmaz ama 1 kere yapılan şey hatadır ikinci kez yapılan şey eşeklik dir. Sağlıklı ve mutlu kalın değerli okurlarımız…

Did you like this? Share it:
Yazar
Yazar
Son 15 Senedir sanal alemde takılan birisi olarak sohbet chat sitelerı kurup satışlarını yaptım son 2 sendır seo ve Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarakta Devam etmekteyim...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:İstanbul flex kimdir?

Sonraki Yazı:İFTİRA

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

kamera izmir